Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řešení soklu kolem staré chalupy

Dobrý den.
Řeším fasádu na našem více jak 100 let starém domku. Vrchní - dozděnou část zateplím polystyrénem. Prostřední( křivou, jak turecká šavle) nějak doházím, ale nevím co s fasádou u země. Nejraději bych nechal cca 70 cm nenaházenou, aby ta 80 cm silná zeď dýchala, ale není jen z kamene. jsou mezi tím i cihly různého stáří a kvality. Myslel jsem, že ji obložím deskami Cetris, ale z montážních návodů jsem pochopil, že mezi nimi musí být min 1 cm mezera. Nerad bych udělal vosám a jiné podobné havěti útulný domeček. Dají se sesadit nějaké jiné desky k sobě, nebo tam musí vždy zůstat dilatace? Finanční možnosti mám velmi omezené, tak jestli někdo poradí levnou variantu řešení, budu velmi rád.

Nevím co je pro Vás levná varianta, zeď nedýchá, to je jen mýtus, (to by se pak nemuselo větrat) mezera 1cm je správná, páč Cetris se hodně roztahuje.
Vůbec neznám Váš domek, jen si ho představuji..
Nad zemí budete zateplovat čím? Jak to bude vysoko? Jaká je vlhkost zdiva?
Asi bych použil odvětrávané zateplení, s povrchovou úpravou dle Vašich možností. Od palubek až po silikonové omítky.