Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soustruh na kov na dřevo

Zdravím, bez jakýchkoli zkušeností bych rád zkusil soustružení dřeva (později i kovu). Hned zkraje mám dotaz, zda lze bez problémů používat soustruh určený na kov i k soustružení dřeva.

Měl bych si raději zaplatit nějaký kurz, nebo to půjde i podle internetu?

Dobrý den,vidíte,že když je talent,tak jde všechno,jenže tento šikovný děda má už stroj moderní CNC.Nemám uložen odkaz,ale někde je na netu video z asijské tržnice,tam chlápek sedí na zemi,prkýnko v něm dva zahnuté hřebíky,mezi nimi polínko.Jednou bosou nohou drží pkýnko s obrobkem,druhou nohou s polínkem mezi hřeby točí tam a zpět v ruce dlátko a soustruží svícny.:-)