Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na dlažbě a betonu.

Zdravím chalupáře.Mám chatu na kraji lesa s terasou se zámkovou dlažbou a několika betonovými schody. V blízkosti terasy jsou břízy, borovice a smrky. Na dlažbě i na betonu postupně přibývají černé, kruhové, fleky velké cca 5-10 mm. Tlakovou vodou je nelze odstranit. Prosím o radu jak lze tyto fleky odstranit. Děkuji za odpověď. Tonda S.

Jestli jsou jehličnany dost blízko, tipoval bych to na fleky od pryskyřice, s následným nachytáním prachu.
Ta ale nejde dolů téměř ničím - tedy jde ji rozpustit, ideálně nitroředidlem, ale nejspíš to pak udělá špinavý flek ještě většího průměru. Jedině vymývat do ztracena.