Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na dlažbě a betonu.

Zdravím chalupáře.Mám chatu na kraji lesa s terasou se zámkovou dlažbou a několika betonovými schody. V blízkosti terasy jsou břízy, borovice a smrky. Na dlažbě i na betonu postupně přibývají černé, kruhové, fleky velké cca 5-10 mm. Tlakovou vodou je nelze odstranit. Prosím o radu jak lze tyto fleky odstranit. Děkuji za odpověď. Tonda S.

Jestli je místo převážně ve stínu, tipoval bych, že je to nějaký druh mechu nebo plísně. Zkuste SAVO Original neředěné, nejdřív zkusmo natřít štětečkem pár fleků na nějakém místě bokem (odbarvuje a vyběluje), pokud bude fungovat, pak možná celkový postřik.

Jestli jsou jehličnany dost blízko, tipoval bych to na fleky od pryskyřice, s následným nachytáním prachu.
Ta ale nejde dolů téměř ničím - tedy jde ji rozpustit, ideálně nitroředidlem, ale nejspíš to pak udělá špinavý flek ještě většího průměru. Jedině vymývat do ztracena.