Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou digitální posuvku?

Zdravím, jdu do třetího ročníku oboru Obráběč kovů a chtěl bych si pořídit nějaké digitální posuvné měřítko za +/- 1000 Kč. Vybral jsem si dvě posuvky od české firmy SOMET, ale nějak nevím, kterou bych si měl pořídit. Nevidím v nich žádný rozdíl, pouze ta dražší je s nějakou kalibrací, ale nikde jsem se nedočetl, co to vlastně znamená.

1. Posuvka: jti4F
2. Posuvka: mti4R

Mohli byste mi poradit, která je vhodnější, případně doporučit jiné posuvné měřítko s podobnou cennou? Děkuji

Souhlasím s prasak - Učil jsem se obráběčem před 30lety, a dodnes používám analogovou šupléru a mikrometry a dle mého je to nejlepší řešení, měří přesně a vydrží při dobrém zacházení léta.