Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou digitální posuvku?

Zdravím, jdu do třetího ročníku oboru Obráběč kovů a chtěl bych si pořídit nějaké digitální posuvné měřítko za +/- 1000 Kč. Vybral jsem si dvě posuvky od české firmy SOMET, ale nějak nevím, kterou bych si měl pořídit. Nevidím v nich žádný rozdíl, pouze ta dražší je s nějakou kalibrací, ale nikde jsem se nedočetl, co to vlastně znamená.

1. Posuvka: jti4F
2. Posuvka: mti4R

Mohli byste mi poradit, která je vhodnější, případně doporučit jiné posuvné měřítko s podobnou cennou? Děkuji

Takže jestli tomu správně rozumím, tak to měřidlo prošlo nějakými testy a je nějak kalibrováno?

Učitelé odborného výcviku nám doporučují posuvku do 150mm, protože s většími obrobky a materiály pracovat nebudeme a pokud ano, můžeme si příslušné měřidlo vypůjčit ve výdejně nástrojů.

Tak jestli se tam krade opravdu netuším, mám jít právě do třetího ročníku, tedy pracovat do nějaké firmy. Ještě jsem našel nějaké fórum, kde se zabývají CNC obráběním, tak jsem stejný dotaz položil i tam, ale si vezmu tu levnější, za tu ušetřenou stokorunu si přihodím do košíku nějaké ochranné brýle. :)

karel, 20.08.2016 18:37
Ochranné pomůcky poskytuje zaměstnavatel.

A pokud budeš v normálním pracovním procesu, tak předpokládám, že ve firmě se bude smět používat pouze měřidlo "navázané na metrický systém firmy (nebo jak se tam tomu bude říkat)" co tam taky vyfasuješ. A pokud by u tebe kontrolenko našel nějaké jiné (ve firmě co jsem měl to potěšení být zaměstnaný se na oficiální měřidla lepila taková samolepka, že to měřidlo je pravidelně kontrolované, podle toho jak vypadala jsme jí říkali "sluníčko"), tak si a případně i firmě můžeš zadělat na prů$er.

Pokud je šuplera pracovní pomůcka zaměstnance, musí ji poskytnout zaměstnavatel. Vlastní vrtáky a pilníky si pracovník z domu do fabriky taky tahat nebude. S kalibrační známkou soulasím, též nám všechna měřidla prochází pravidelnou kalibrací.
Stejně tak jako ochranné pomůcky, musí je poskytnout zaměstnavatel. Pokud zaměstnanec použije nějaký vlastní (třeba brejle) a něco mu přesto vletí do oka, bude mít VELKEJ PROBLÉM, že použil neschválený ochranný pomůcky, u kterých zaměstnavatel nemá atest/osvědčení/schválení o bezpečnosti.

Poslouží i nejlevnější za 350 Kč v lídlu (občas jí tam mají), je to skoro stejný, akorát somet je CZ výrobce, ale ten rok ti vydrží i ta z lídlu, nebo jakákoliv jiná okolo 5ti stovky z železářství... Na přesný měření budete stejně používat mikrometr.

Nehledě na to, že za mých školních let a myslím, že to tak funguje dodnes učitel bude kontrolovat tvoji práci měřidlem, které jsi při práci pro měření používal. Ve škole nejde ani tak o to, aby výrobky měly absolutně správné rozměry, ale abys pracoval přesně a správně měřil.

Souhlasím s prasak - Učil jsem se obráběčem před 30lety, a dodnes používám analogovou šupléru a mikrometry a dle mého je to nejlepší řešení, měří přesně a vydrží při dobrém zacházení léta.