Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozpadnutý FAB zámok dverí

Potreboval by som radu. Chcel som ísť do dielne a pri otočení kľúča sa mi zasekol, následne som ho zalomil, nevedel som ho to už nijako zachrániť tak som sa rozhodol že prevŕtam zámok , ale nikdy predtým som to nerobil. Bohužial pri mojej zručnosti som vŕtal na nesprávnom mieste, tam kam ide kľúč a ešte som to zhoršil, celé sa to rozpadlo a babral som sa s tým cez 2 hodiny. Nakoniec som musel rozbiť okno a otvoriť zvnútra. Potom som zistil že druhé dvere v dielni sú takisto zaseknuté a tam už nieje iná možnosť iba to vŕtať alebo karboškou železné dvere rozpíliť. Bol by som radšej za to vŕtanie , či viete poradiť ako a kde vŕtať zámok ? ďakujem dopredu.

U nás funguje zámečnická pohotovost, třeba když si někdo zabouchne dveře s koulí místo kliky a z druhé strany nechá klíč (dvakrát vyzkoušeno :-(cena celkem lidová). Akorát ten zámečník nechce, aby mu někdo koukal přes rameno, jak to dělá. Nemáte u vás něco podobného?