Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký průměr vrutu?

Ahoj, chystám se na výměnu střechy na kůlně a potřebuji poradit, jaké pořídit vruty k přichycení OSB k trámům. Bude to nezateplená pultová střecha 8x4m, krov trámy 10x16, na ně OSB 18mm a následně asfaltová krytina.
Krov mi udělá tesař, ale následně si chci přidělat sám OSB desky. Jaké zvolit vruty?
1. Celozávitové, nebo částečný závit?
2. Materiál stačí pozink, nebo mám vzít nikl?
3. Délka by běla být minimálně 2,5násobek OSB (18mm), takže zvolím 50mm vruty (možná 60mm), ale nikde jsem se nedočetl, jaký vybrat průměr?
4. V závislosti na průměru, předvrtávat, nebo ne?
Budu kupovat asi zde: http://www.wintech.cz/cs/visimpex-standard/katalog /zapustna-hlava-100

Předem díky za rady

ad 4 - z vlastni zkusenosti - nic jineho nez torxy nekupuju.. je to jako imbus, ale s trosku s "promacknutymi" stenami toho sestihranu.. perfektne to drzi hlavu bitu, ma to silu a nevyzvykava se..

a pokud jich nepotrebujete 1000, tak cenovy rozdil je minimalni..

Všem díky za rady, teď už se jen rozhodnout mezi
4,5x50 Eurotecem http://www.wintech.cz/cs/wintech-woodwork/katalog/ vruty-se-zapustnou-hlavou-zinkochromat-bily-72/vru t-pro-drevostavby-eurotec-zapustna-hlava-torx-zine k-zluty-45902
a
5x60 standardním http://www.wintech.cz/cs/visimpex-standard/katalog /vruty-do-dreva-30/vruty-do-dreva-se-zapustnou-hla vou-hvezdicovym-sestihranem-a-castecnym-zavitem-25 4

Eurotec 5x60 už vyjde draho :( Máte někdo zkušenosti, jestli má nějak výraznou přidanou hodnotu oproti standardnímu vrutu?

první varianta Špička je naříznutá, takže se vrut sám předvrtává, na krčku je frézka, která zvětší otvor a hlava má ze spodu výstupky, které pomáhají zapustit lépe hlavu. U OSB to člověk tolik nepocítí, ale u dřevotřísky a prknech je to hodně urychlení práce. Ale pokud použije ty druhé, tak se taky nic nestane, jen se nemusí občas zapustit hlava.