Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stavba plotu

Dobrý den všem.
Mám následující dotaz:
Když se dělá oplocení pozemku, tak sloupky se betonují na hranici pozemku, ale pletivo se pak natáhne tzv. před sloupek, nebo za sloupek? To znamená, že kdy se dívám z oploceného pozemku, tak jsou sloupky před pletivem, nebo za pletivem? Je na to nějaký předpis, nebo je to nějak ustálené, nebo je to jedno?
Na jaře mi firma stavila plot a tvrdila mi, že pletivo se dává před sloupek, aby to líp vypadalo. Mě to ale stále vrtá hlavou, že to pak vypadá, jako by plot stavil soused - alespoň podle dosavadní praxe, co je kde vidět.

Tak poradí někdo jak by to správně mělo být?
Díky všem.

Žádný předpis toto neupravuje, je to jedno. Většinou se pletivo dává až za sloupek, ale můžete to udělat, jak se vám to líbí. Důležité je, aby žádná část plotu nepřesahovala na sousední pozemek.