Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler - životnost a průběžné náklady?

Jaká je průměrná životnost bojlerů (kvalitních, asi ČR Dražice) a průběžné náklady na servis a údržbu (svépomocí, nutný řemeslník)?
Co a proč vám nejčastěji odcházelo? Ceny a dostupnost náhradních dílů? Opravitelnost svépomocí? Má smysl uvažovat o něčem dovozovém? Proč má někdo el. bojler, když je dům/byt plynofikovaný a plyn se využívá na topení?

Proč má někdo el. bojler, když je dům/byt plynofikovaný a plyn se využívá na topení?

Treba bezpecnostni duvody, zalezi jak to ma kdo resene, kazdopadne bojler je pohoda, stat se nic nemuze, s plynem je vzdy spojeno urcite nebezpeci.

Bojler by se mel nechat jednou za cas vycistit nebo si ho vycistit, ja to jeste nedelal, funguje to OK uz 8 let.