Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nabít Battery Pack Ni-Cd 6.0V 700mAh

Našel jsem po prvním synovi autíčko na dálkové ovládání a je na zvláštní baterii. Nemám však tu nabíječku co k tomu byla.

Jak nabít Battery Pack Ni-Cd 6.0V 700mAh?
Na bocích jsou snadno přístupné kontakty + a -

Nemám žádné speciální vybavení ani přístroje. Mam jen řadu zdrojů k starým přístrojům, nabíječky k mobilům a tak. Nebo se to dá něčím nahradit? Třeba spojené 4 tužkové nabíjecí baterky? Poradíte?

Díky.

Predpokladam ze to auticko ma nejaky vstup na nabijacku/zdroj. Ma? A baterka ma ostat trvalo v auticku.

Ak to chces nabijat extra tak by to chcelo aspon odpor aby si reguloval nabijaci prud, napr. na 70mA, a nechat to 12hodin nabijat. Hodnota odporu sa vyrata ohmovym zakonom R = deltaV / I. Delta V je rozdiel medzi napatim zdroja a napatim baterky. Prud je v amperoch, t.j. 0,07.

S klidnym srdcem. Neni to nejlepsi metoda dobijeni, to rozhodne ne, ale neni s ni zadnej problem. Na zacatku nabijeni si papne vic, ale nebezpecnou hranici to nepreleze, prebiti, pokud je konstantni napeti rovny jmenovitymu napeti clanku, nehrozi.
Problemovy jsou snad jenom nektery Li chemie, eventualne uplne jiny chemie, ale olovo(vsechny druhy), NiCd a NiMH jsou s takovymhle zpusobem nabijeni spokojeny. Akorat to neni efektivni co se rychlosti tyce, teoreticky vzato takhle clovek tu baterku nikdy nedobije do plna, jenom se tomu nabiti casem vic a vic blizi...(prakticky je po nekolika hodinach na 99% a hotovo)

NiCd.htm

The cheapest way to charge a nickel cadmium battery is to charge at C/10 (10% of the rated capacity per hour) for 16 hours.. So a 100 mAH battery would be charged at 10 mA for 16 hours. This method does not require an end-of-charge sensor and ensures a full charge.

If a temperature or voltage monitor is used (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) NiCad batteries can be charged at rates up to 1C

Vzdy je to len a len o prude a o tom kedy to exploduje.

Žárovku 6V 100mA do série s akumulátorem a nabíjet z obyčejné 12V nabíječky.
Při poměrně malém rozdílu napětí vybitého/nabitého akumulátoru funguje žárovka jako jednoduchý proudový stabilizátor.

ja myslím že to povedal jasne, obyčajná, z tých voltov sa tu nestrieľa
a hociktorá z tých obyčajných bude v skutočnosti ďaleko od menovitého napätia
keď tak, dôležitejší je prúd (príkon) čo dokáže zdroj dodať.. a tých cca 100 mA dodá každá bežná

na ňom je len odhadnúť dobu nabíjania, v tom mu pomôže tá žiarovka, matematika (prúd krát čas), a teplota akumulátora

Nechci ti kazit radost, ale pokud ta baterka déle stála a nepoužívala se, bude nejspíše po smrti - aby mělo cenu ztrácet čas hledáním vhodné nabíječky. Navíc Ni-Cd jsou docela na prd baterky, protože mají "paměťový efekt" - baterka se musí před nabíjením vybít na 0,9V na článek. Ještě bych doporučoval, aby jsi ji alespoň trochu oživil, poslat do ní velký proudový pulzy, ovšem pokud na to nemáš vybavení (jako že nemáš) a znalosti, tak nejspíše skončí v koši, protože jí neoživíš.