I když to zní asi blbě, v první řadě bych zkontroloval zásuvku, kde byl invertor
zapnutý. Kdyby byl někde velký přechodový odpor, svářečka by se chovala právě tak.
Kondenzátory by se sice nabily, ale při sváření by spadlo napětí. Potom napájecí kabel, ze stejného důvodu. Jinak může být vadná řídicí elektronika, ale to asi sám nespravíš.
Jiné schema než blokové nikde neseženeš, výrobci si to tají. I v servisech se to většinou nijak neopravuje, mění se celá deska. U jednoduchých invertorů je na ni v podstatě všechno,takže se oprava často rovná koupi nové svářečky.
Jinak můžeš zkusit následující. Ale pozor, zde hrozí vážné nebezpečí elektrického
úrazu. Napětí přes 300 voltů .
Po zapnutí svářečky změřit napětí na velkých válcových kondenzátorech. Jsou dva až čtyři paralelně propojené. mělo by tam být víc než 300V. Na svářečce nastavit menší proud (50A). Současně měřit a svářečku dát do zkratu, nebo se pokusit o zapálení. (s pomocníkem). Napětí by nemělo příliš poklesnout. Pokud napětí zmizí, nebo příliš klesne, je závada někde před nimi, tedy napájení, vstupní usměrňovač, obvod měkkého startu (relé s paralelním odporem), nebo spoje mezi tím.
Pokud je napětí v pořádku, připadá v úvahu řídicí elektronika. Zde se dá amatérsky snad jen zjistit napájecí napětí, pokud to lze vysledovat. (někde na desce větší elektrolyty). Pokud je na velkých kondenzátorech (ty veliké, jak výše), napětí a nedojde k vyražení pojistek, jsou výkonové tranzistory s velkou pravděpodobností v pořádku.
Také by mohla být možnost, že velké kondenzátory ztratily kapacitu, i když k paralelnímu zapojení je to pravděpodobnost menší. Informativně: Svářečku odpojit od sítě a vyčkat několik minut, raději více. Potom měřákem zjistit, jestli je napětí na kondenzátorech nulové. Potom na kondenzátor připojit multimetr, s rozsahem malých odporů. Hrot měřáku, kde je plus, na plus kondenzátoru. Měřák by měl ukazovat zkrat, a po různě dlouhé (dost) době by se hodnota zdánlivého odporu měla zvyšovat k vysokým hodnotám. Pokud se tak děje, jsou kondenzátory nejspíš dobré.
Pak se dá snad jen zkontrolovat, jestli někde není něco upálené a podobně. Například vývody vf trafa bývají zapájené do silného plošného spoje a někdy to vyhoří tak, že to na první pohled není vidět. Při práci pod napětím pozor, i chladiče tranzistorů bývají pod nebezpečným napětím!!
No více se na dálku asi poradit nedá. Raději bych měl napsat, svěř to odborníkům, protože oprava invertoru není zrovna vhodná pro laiky. Zejména pod napětím je to nebezpečné. Pokud se na to necítíš, nedělej to. Správně bych ti práci pod napětím neměl radit, pokud nemáš el. kvalifikaci. Snad mi to ostatní odpustí.