Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Menší automobil do 100 000 Kč

Zdravim,
vybírám nějaké menší auto, požadavky:
- spolehlivý benzínový jednoduchý motor menšího objemu. Do práce najedu cca 70 km denně, jezdím sám, takže mi stačí ten benzín.
- snadná údržba a servisovatelnost, přijatelné ceny náhradních dílů.
- spolehlivost, bytelnost
- bez nesmyslů typu start-stop systém, elektronický měření tlaku v pneu
- auto mi stačí menší, ne tedy kombíky.

Doteď jsem měl Fiat Punto II (1,2i 44 kW) a byl jsem spokojený.
Zatím jsem vybral, popř. doporučte jiná, cena do 100 000 Kč:
1) VW Golf 1,4i, 16V, IV nebo V generace
2) Škoda Fabia II 1,4i 16V
3) Suzuki Swift 1,3i

Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zdravim, chci vás ještě požádat o doporučení nějakého spolehlivého dieselu. Můžu mít naftu zalevno,…
ferokulda 24.06.2016 08:27
ferokulda
spolehlivé jsou SDI a první TDI, případně ještě slabší 77kW PD TDI. U PSA jsou HDi obecně taky relat…
touchwood 24.06.2016 11:05
touchwood
Tak ono SDI i TDI motory jsou opravdu spolehlivé otom není pochyb, no přece jen už trochu zastaralé…
cetrojak 24.06.2016 20:00
cetrojak
Za ty prachy bych raději koupil to zánovní Sandero, než starej olítanej nafťák. Úspora na palivu vs.…
Prasak 24.06.2016 20:38
Prasak
moje řeč... nový
touchwood 25.06.2016 13:55
touchwood
Není to benzín, ale je to bezpečný a bytelný.A žere to kolem 6 litrů http://forum.volvoklub.cz/view…
iconek 25.06.2016 00:05
iconek
Tak toto volvo je bytelné až moc, tazatel hledá něco menšího, co třeba toto: http://www.sbazar.cz/ca…
cetrojak 25.06.2016 11:10
cetrojak
ix20 je super auto, ale IMHO benzín je pro něj vhodnější. nový
touchwood 25.06.2016 14:11
touchwood
Malé auto je na nic.Potřebuješ odvézt třeba skříň a musíš schánět vozejk :D A parkuje se s tím stej… nový
iconek 25.06.2016 20:13
iconek
takové kategorické soudy jsou nesmyslné. Malá auta slouží dobře a mají svůj účel, např. nižší cenu,… nový
touchwood 26.06.2016 11:02
touchwood
obecně hbitost pro přeplněné ulice. Taková Gajdoška v Brně ve špičce, to je papačka.… nový
Prasak 26.06.2016 12:15
Prasak
Ta je přímo tragická, jezdím tudy 2krát denně ani sebemenší auto nepomůže, projít pěšky je rychlejší… nový
cetrojak 26.06.2016 16:10
cetrojak
Já tamtudy taky jezdím denně, hodně záleží na době, kdy projíždíš. IMHO je dost rozdíl mezi tím, jes… nový
Prasak 26.06.2016 18:08
Prasak
Tak značím vyřešeno, nakonec jsem odkoupil od bratra VW UP! (2013, 1.0i 44 kW). Je to sice miniauto,… nový
ferokulda 27.06.2016 07:13
ferokulda
Není zač, dobrá volba taky se mi líbí. Ať to jezdí bez poruch (a bez nehod). nový
cetrojak 27.06.2016 10:00
cetrojak
A spotřeba pod 5 litrů. Kolik tě to stálo? nový
Prasak 27.06.2016 12:21
Prasak
150 000 Kč, najeto 28 XXX (on jej kupoval jako nové). poslední
ferokulda 27.06.2016 14:36
ferokulda

Zdravim,
chci vás ještě požádat o doporučení nějakého spolehlivého dieselu. Můžu mít naftu zalevno, tak by se to možná vyplatilo. Již tu byl navržen Citroen C3 1.4 HDi, doporučíte ještě další? Cena může být přes 100 0000 Kč (cca do 120 000 Kč).
Díky.

spolehlivé jsou SDI a první TDI, případně ještě slabší 77kW PD TDI. U PSA jsou HDi obecně taky relativně spolehlivé. U Korejců jsou povedené 2.0CRDI 100kW, teoreticky se dají levně koupit ve staých Carensech, ale budeš se muset smířit s vyšší spotřebou kvůli větší stavbě auta a váze.

Ale pokud do toho budeš lejt naftu z traktoru nebo řepkosračku, tak snad jen to SDI.

edit: ale i tak by sis měl uvědomit, co to znamená diesel z hlediska servisu a jeho nákladů.

Tak ono SDI i TDI motory jsou opravdu spolehlivé otom není pochyb, no přece jen už trochu zastaralé a budou mít hodně najeto. Za 120 000 tis. bych se už poohlédnul přece jen po něčem novějším. Další můj tip je třeba toto: https://auto.bazos.cz/inzerat/60844387/Fiat-Bravo- 19-JTD-16V-150hp-1-majitel-skvely-stav.php Pokud ferokulda dobře vybere, bude spokojen. Tyto motory patří k těm nejspolehlivějším a netrpí žádnýmy neduhy. Má jej kamarád v Cromě s nájezdem 250 000 tkm. a nedá na něj dopustit.

takové kategorické soudy jsou nesmyslné.

Malá auta slouží dobře a mají svůj účel, např. nižší cenu, nižší spotřebu, výhodné rozměry pro parking a a obecně hbitost pro přeplněné ulice.

Takže když budu jezdit 95% času sám (či ve dvou) do práce, max. se zastavím udělat týdenní nákup, tak se mi vyplatí právě malé auto v benzinu, protože bude jezdit doslova za pár korun - palivo, spotřebák i servis (a ještě tu je možnost přestavby na LPG, jejíž sice nejsem fanouškem, ale je vhodné to zmínit).

Ta je přímo tragická, jezdím tudy 2krát denně ani sebemenší auto nepomůže, projít pěšky je rychlejší. Malé auto oceňuji při parkování na přeplněném sídlišti vždy se najde skulinka i večer. No skříň se mi tam nevejde to tedy nee, jednou jsem převážel skříňku pod umyvadlo, to bylo v poho ani sedadla jsem nemusel sklápět.

Já tamtudy taky jezdím denně, hodně záleží na době, kdy projíždíš. IMHO je dost rozdíl mezi tím, jestli jedeš v C3, nebo ve Volvo kombíku, pokud se chceš rychle natlačit do mezery. On ten metr a půl navíc je pak sakra poznat.
Při parkování je to jasný, zvláště při podélným stání. Když jsem měl Oktávku kombi, bylo to občas docela peklo, teď mám C3P a s tím zaparkuju v pohodě.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru