Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parotěsná folie pod taškami

Zdravím,
začínám dodělávat podkroví RD a potřeboval bych prosím poradit, jak řešit problém se špatnou (parotěsnou)folii, která je pod taškami(KM Beta).
Krov má výšku 160mm a aktuálně zvažuji variantu, že dám 140mm vaty mezi krov kde mi pak zůstane cca 20mm mezery mezi vatou a folii. Nevím jestli to bude stačit? Před vložením vaty bych chtěl ještě tu mezeru zajistit. Napadlo mě mezi krovy těch 20mm od folie dát plastové pásky, které se používají na připevňování zboží na palety, aby nedošlo ke kontaktu vaty a folie. Následně pak přijde ještě 100mm vaty přes krov, parotěska s odrazovkou a SDK. Zateplovat nebudu až k hřebenu. Délka zatepleného šikmého podhledu bude cca 3m a nahoře zůstane ještě malá půdička, u které chci dát na stropy cca 300mm vaty.
Další variantu, kterou zvažuji je nechat udělat izolaci mezi krovy stříkanou pěnou ale u ní nejsem moc přesvědčený o její schopnosti izolovat hluk.

Předem děkuji za přínosné reakce,
Zdeněk

Parotěs folie s 2 cm mezerou na provětrání je dobře, pokud tam není další zateplení. Pokud tam bude vata, je to špatně, pak musí být pod taškami difuzní folie (dělá se i kontaktní, která smí být přímo na vatě) a mezi SDK a vatou musí být parotěsná folie. Logika věci je ta, že z interieru do vaty se nesmí dostat vlhkost, ale izolace a prostor pod taškami musí být odvětrávaný. Difuzní folie propouští vodní páru ven, ale nepropustí vodu v kapalném stavu dovnitř (= pojistná folie, která brání zatečení při poškození tašek)

Zdeňku, pozor na některá sdělení, typu: " jsem odborník a parotěs tam může být"

Nejsem odborník, jen osoba znalá, a vím určitě, že nikdy nesmí přijít parotěs pod střechu. Označení folie, BETAFOL JF 110 STANDARD D, D znamená difuzní a asi se jedná o igelitovou, nekontaktní folii.
Mezi touto folií a tepelnou izolací musí být po celou dobu životnosti minimálně 4 cm izolace, při standardním provedení.
Až případně nastříkáte pěnu na tuto foli, copak asi udělá folie?
Půdička bude tepelně izolována? co bude na podlaze? můžete udělat drobný nákres?

Zdravím Milane,
Folie je igelitová s mřížkou, pravděpodobně to bude pojistná hydroizolační. Poněkud jsem nepochopil tuto větu "Mezi touto folií a tepelnou izolací musí být po celou dobu životnosti minimálně 4 cm izolace, při standardním provedení". Myslel jste tím 4cm mezera?
Půdičku zatím neplánuju izolovat. Skladba stropu bude SDK, parotěsná folie min 300mm vaty tím se dostanu téměř na úroveň vazníků na které dám záklop, který bude tvořit podlahu půdíčky (mezi vatou a záklopem chci nechat mezeru 4-5cm). Jak jsem zde vyčetl v jiných vláknech, tak záklop budu muset udělat z něčeho prodyšného.
Případný nákres doplním odpoledne nebo zítra(moc nestíhám).
Předem díky za reakci.
Zdeněk

Lať jsem chtěl dávat jako takový pojistný doraz prostě mě to napadlo. Krov má výšku 160mm. Pokud zajistím aby se vata nepromáčkla tak zůstane mezera 4cm. Nevím pokusím se vymyslet nějaké jiné řešení.
Vím, že 22cm není dost a proto chci dávat vatu s lepší izolační vlastností (předpokládám, že to má smysl). Ještě zvažuji dát 2x 120mm ale to už vidím jako max.
Podkroví má v plánu klimatizovat.
Soused vedle taky začíná dodělávat podkroví a je ve stejné situaci. Chce dávat mezi krovy PUR panely. Nezkoumal jsem jejich izolační schopnosti ale předpokládám, že budou mít slabou zvukovou izolaci a proto chci raději zůstat u vaty.