Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sitovy HDD

https://www.czc.cz/seagate-personal-cloud-3tb-lan/ 192188/produkt

bude to dobra varianta? :) je toho asi tak milion na trhu.. financni limit do 5k, tzn. 6-7 tis je jeste porad ok :D vice fakt uz ne-e

moje pozadavky: zaloha predevsim fotek.. nejak se mi to namnozilo.. neco mam na g+, ale ne vsecko.. neco mam vytistene, ale opet ne vsechno.. ale to leze do penez :) video z gopro, relativne male objemy dat..

zadne filmy.. zadna hudba..

nechci vysilat fotky z hdd na smart tv.. mam 4k a ona to krava neumi roztahnout na fullscreen.. :)

pristup mi staci pouze z domaci site bud po wlan resp. lan.. to, co chci ukazat lidem "venku", mam na g+

tohle je spíše na PC poradnu, než kutila.

Nicméně: 3TB bez RAID1 je opravdu jen na zálohy (záloha = další kopie, která existuje nezávisle ještě v jiném úložišti. To abychom si rozuměli)

edit: osobně bych už raději pořídil 2-diskový NAS (např. NSA-352v2 apod.) a do něj normální disky, tj. WD Red.

Nevím co tě vede k placení "za značku" (a ještě celkem pochybnou), když srovnatelné modely stojí téměř půlku peněz, ale to je tvůj boj.

RAID1 není záloha, ale redundance. Když něco smažeš, smaže se to z obou disků.

edit: a ještě "pokec" k synology a QNAP a podobným pseudoznačkám: v ČR jsou pokládány za něco extra, ale jedná se o běžný spotřebák s milionem funkcí, které ne vždy fungují jak mají. Řešil jsem zatím asi 6 případů problémů s NASy, u těch levných (2x) to většinou skončilo jednoduše reklamací a prostým zasunutím původních disků do nové krabice. U těch dražších jakožeprémiových produktů to bylo o dost legračnější, ve dvou případech se musel obnovovat image OS, protože uživatelé v updatovacím rauši zrušili systémovou flash, v případě QNAPu to bylo dokonce o obnově 4ks disků v RAID5 v jiném HW, protože reset firmware znamená automaticky smazání dat v poli (!!!) a zbylé dva problémy šly za nedokonalostí firmware, kde se vyskytovaly problémy s řízením spotřeby, autentikace vůči AD, rozpadávání spojení při teamingu a podobné "radosti". Osobně si stojím za tím, že NAS má dělat jen a pouze to k čemu je určen, ale na 105%, tj. dodávat data do sítě - žádný mediální DLNA mrdník, žádné stahování torrentů a podobné vylomeniny.