Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatemnění místnosti

Zdravím,

mám sedlovou střechu z polykarbonátu na hliníkových jeklech (vzájemná vzdálenost 1m). Okraj střechy je ve výšce cca 5,8 m, vrchol cca 7 m. Plocha obdelníku krytého střechou je cca 150 m2. Vnitřní "zdi" jsou z keramických dutých dílců (vystavěno asi v 60. letech) a vršek je zakryt plechem. Tento prostor potřebuji zatemnit. Vzhledem k výšce jsem to zatím provedl tak, že jsem provrtal na více místech ty plechy, natáhl lanka a tím vytvořil síť. Na tuto síť jsem položil LDPE folii (6 ks 6x5 metrů)a tu přilepil Tesou k těm plechům. Problém je, že teplota již nyní stoupá ke zhruba 70 °C a Tesa se odlepuje. Nějaký nápad, jak to udělat lépe a přitom stále levně (max. 20 000 Kč).

Na ty jekly všude nedosáhnu a pojíznou plošinu vzhledem k zaplnění prostoru pod střechou nelze využít.

Kritiku netřeba (nadávat si dokážu i sám), jen konstruktivní rady prosím.

Děkuji

Tak ty polystyrenové desky by šly ještě polepit nebo jen shora pokrýt před přišroubováním nějakou alu folii,která bude odrážet světlo a zároveň i teplo nahoru.Něco jako alobal nebo Fólie bariérová 1x100m.Je to lehké,takže váhu desek nezvýší.Pro jistotu bych ty 10 m dlouhé latě ale stejně zlehka zavěsil na ta lanka,jinak se časem asi prohnou.
Pokud nezáleží na vzhledu,možná by stačil na ty latě místo desek sponkovačkou nastřílet obyčejný dehtový papír,má ale hmotnost 0,7kg/m2.Ten nepustí světlo určitě.