Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem beton pod hydroizolaci

zdravím,
potřeboval bych poradit, mám odkopaný sklep, budu dávat novou hydroizolaci. Potřebuju ale ještě předtím zabetonovat dveře - lepenka pak bude nelepena i na tomto novém betonu. A ještě tam budou nějaké dodělávky s novým betonem. Musím čekat 28 dní než beton vyzraje nebo tu hydroizolaci můžu začít dělat třeba po týdnu? Beton si budu míchat doma. Existují nějaké přísady aby beton dříve vyzrál? Docela mě tlačí čas...

OK, video jsem shlédl a je to pěkně udělaná reklama na svůj výrobek, ale opět to porušuje fyziku. V první části je uveden zásyp bez nopovky, jak kameny silně stlačí XPS na základě až k destrukci XPS. V dalším videu je ukázka zasypání kamenů na geotextílii, kde nedojde ani trošku k promáčknutí geotextílie. Přitom je každému jasné, že XPS má větší pevnost na tlak, jak geotextílie.

Jediný přínos pro mne bylo, že vodorovné položení nopovky na drenáž se používá i jinde, jako doporučuji i já.

Hezký víkend