Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha z OSB

Zdravím všechny kutily,
Potřebuji na chatě v jedné místnosti udělat novou podlahu. Řeším, zda z palubek nebo OSB. Víc se mi líbí OSB, jelikož je odolnější vůči teplotám a vlhkostem. Jak to udělat? Nemám tam moc místa. Na výšku se můžu bavit někde okolo 3 centimetrů. Čili nějaký 1 cm rošt a na to 22 mm OSB nebo to OSB nalepit? Jak nalepit, čím nalepit? Beton je + - 5 mm rovný. Na absolutní rovnost si nepotrpím.
Jak by jste to vyřešili?
Díky za rady

OSB fakt neni prilis odolny. Zkus kousek nechat tri mesice valet venku, kolik vody nacucne a jak bude vypadat... Terarko z nej udelat jde, no pro opravdu vlhkomilny zvirata je to ale blbe. Podlaha z OSB udelat jde, sam ji mam a jako neni to zadnej problem, nicmene taky to neni uplne levny - cena desek je nizsi nez cena laku, kterym se to musi natrit. A po par letech se ten lak stejne ochodi a chce to prelakovat.
Ale zpetne k dotazu: koupit perodrazkovy OSB, staci 15mm, polozit polystyren jako podkladni vrstvu a na to polozit OSB jako plovoucku, lepit drazky konstrukcnim PU lepidlem. Vypeneny lepidlo seriznout nozem na plocho. Preliznout vibracni bruskou, nalakovat a opet preliznout bruskou, toto 4x zopakovat. Olistovat po obvodu. Hotovo.

Místo laku bych dal lněný olej, akorát předtím dobře zatmelit nerovnosti a dobře přebrousit. oproti laku je podlaha pochozí cca po 3 hodinách. Mám takto podlahu již 10 let a vypadá pořád stejně. když je třeba něco opravit stačí pouze obrousit kousek a pak přetřít olejem a je hotovo. Olej jsem bral u Henelitu za 500,-Kč 1Kg a natřel jsem s tím asi 70m2 dvakrát.

zdravím, ľahké plávajuce podlahy robím už nejáký čas a stretol som sa už aj stýmto prípadom,
moje riešenie znie zrovnať tu škváru (trochu uhutniť) na to rozprestrieť geotextíliu stačí 200g/m2
potom liapor a na to dvakrát osb ale z mojej skúsenosti aspoň 15mm ale odporúčam 18 mm lepiť v perodrážke a plošne lepidlom na drevo (odporúčam rakoll)
polystyrén neodporúčam aj keď použijete "elastifikovaný" podlahový polystyrén
bude to dosť dunieť a "húpať" sa v porovnaní s liaporom

Zdravím, k tvojmu dotazu tie 3 cm sú dosť málo betón je "dosť nerovný" na použitie polystyrénu srovnal by som to liaporom (frakcia 1-4) a na to 18mm osb dosku poctivo zlepiť v perodrážke rakollom
vybrúsiť a nalakovať prípadne naolejovať
akúrát sa bude blbo rovnať tak malá hrúbka toho liaporu.

Zdravím
Taktéž jsem řešil podobný problém, podkroví s malou světlou výškou.....Původně jsem chtěl OSB ale díky velké pružnosti a nutnosti vrstvení jsem nakonec sáhl po palubkách, cc 28mm, zkrátka borové desky pero drážka, mezi staré trámky jsem vložil ještě "pomocné hranoly" (rozteče trámů byly velké) a na to klasicky položil ty palubky, je to pevné lehké neprohýbá se to nosné je zároveň i finální čili bez nutnosti "vrstvit" zkrátka udělal jsem to "po staru"...

Se 3cm konstrukční výšky nemáte moc na výběr. Liapor nevylučuji ale pro takto malou vrstvu bych se mu vyhl jak jen to je možné. Základní úkon je vyrovnat podklad nivelační stěrkou, případně před její aplikací obrousit vystupující hrby. Získáte rovný podklad a můžete pokládat co hrdlo ráčí. Pokud ale chcete jít cestou podsypu, doporučím sice dražší, ale echt variantu - podsyp Fermacell.