Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roubené, nebo zděné?

Problém je v tom, že Vy konkrétně potřebujete asi všechno... Evidentně neznáte legislativu, nemáte představu o materiálech, konstrukcích, věškeré vaše dotazy obsahují jen "co vyjde levněji" a nejspíš byste potřeboval tak čtyřleté denní studium nějaké školy se stavebním zaměřením, takže je Vám opravdu těžko radit. Tady všichni rádi poradí s konkrétním problémem, ale Vy nemáte ani představu. Rychlokurz kompletního vzdělání Vám tu nikdo zadarmo ve volném čase neudělá, bylo by to hodně textu - to si musíte načíst sám a praxi získat jinde. :-)

Vidím to tak, že pro Vás je tu varianta koupit si nějaký hotový statek a udržovat ho výměnou částí kus za kus, a nebo svou představu konzultovat s nějakým projektantem, vyřešit příslušné papíry a sehnat dostatečný obnos peněz a znalostí na stavbu. Tahle snaha to udělat sám není pro člověka, co nemá ponětí, o čem to je.

Pokud budete dřevo kupovat, pak roubenka moc nevná nebude, práce je na ní hodně... a umisťovat do ní chlévy je zhovadilost. To "bílé" je jílovitá hlína se slámou, která se míchala dle místních zvyklostí.

Závěrem: Opravdu to všechno zvažte, takhle položenými dotazy jen marníte čas a energii.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny