Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pevnost profilu "I" na mostik

Zdravim,

Chystam sa na zahrade premostit potok a uvazujem z coho spravim mostik. Chcem to dimenzovat aj na mensiu aviu s materialom a podobne, tatrovku az nie.
Vybetonujem brehy a na to chcem polozit I profily 200vky. Vzdialenost brehov bude 3m. Sirka mostika 2,5 - 3 m. Kolko kusov Iciek pouzit ? Stacia 3, alebo az 4 ? Co potom na vrch ? Klasika trapez a na to beton s karisietou ?
Nemam velku predstavu o nosnosti tychto profilov, ale nasiel som napr. toto:
http://mve.energetika.cz/uzitecnetabulky/bremeno-n a-nosniku.htm
Z coho autor mohol cerpat ? existuju nejake podobne tabulky ? Akym sposobom to vypocitat ? Nema niekto k tomu nejake skripta, vzorce, alebo nieco podobne ?

Dakujem.

Ahoj
Urcite nezapomen na vetknuti icek na brehu minimalne 0.5m do masa betonu. tam se totiz to co posbira nosnik ve volnem prostoru prenasi do zakladu. A roznasi se to pod uhlem 45st. Takze na zacatku toho vetknuti, zasunuti, vzniknou sily co miri ven z toho zakladu. no a tam se ti to bude drolit pokud pretizis ten spoj zelezo a beton a nebo beton samotny. cim hloubeji se ti zbyde na koncich tim lepe. idealne ulozit kluzne aby se te netykala rozdilna roztaznost zeleza a betonu. takova veeelika plovoucka:)