Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s lakem

Dobrý den,
vyráběla jsem tácky pod hrníčky a nastříkala jsem je bezbarvým, teplu odolným lakem. Při položení horkého hrnku na nalakovaný tácek se ale hrníčky k tácku přilepí. Není nějaký způsob, kterým bych mohla svůj výrobek ošetřit, aby se už lak nelepil?
Děkuji za odpovědi.

asi není lak ještě dobře proschlý. Nedával si více vrstev rychle za sebou?(dříve, než první vrstva několik hodin prosýchala).
Loni jsem udělal 2 regály. Jeden jsem lakoval do 30min po první vrstvě a tento regal mi pak dlouho lepil věci, ačkoliv byl na dotek suchý, ještě několik týdnů(možná i měsíců).
Druhý regál jsem nechal 4h proschnout a pak natřel druhou vrstvu a tento mi pak nelepil....