Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kroutící moment u aku vrtačky

Zdravím
Chci se prosím vás zeptat, jaký proud dodávají li-on baterie u aku-vrtačky, která má parametry 400ot/min, 12V, točivý moment 20Nm?

I=P/U
U=12V
P=(2 x 3.14 x M x f)/60 https://cs.wikipedia.org/wiki/To%C4%8Div%C3%BD_mom ent
tedy
P=(2x3.14x 20x400)/60=837,33W

I=cca70A????

Počet článků jsou 3. Dělí se těch 70A ještě třemi? Už si nepamatuju, jestli se proudy u paralelních zdrojů sčítají....
Byly by pak hodnoty pro jednu li-on baterií 23A(zatěžovatelný proud).

Z odkazu na wiki je patrné, že ten vzorec je pro spalovací motory. Ale tak nějak si říkám, že by to mělo být přeci jedno,ne?

děkuji za radu

jestli se proudy u paralelních zdrojů sčítají....

a kdo říká, že jsou tam články paralelně? Baterie má 12V, tedy tři články v serii. Co se momentu týká, nejsem strojař, ale nemělo by se to přepočítávat přes převody? 400 otáček asi nebude přímo hřídel motoru.

Je to moc. Ta finta je v tom, ze udanej moment neni ten u maximalnich otacek. To je moment do zastaveny hridele. V tech maximalnich otackach je ten moment nizsi a vykonovy maximum bude (tipuju) nekde kolem 2/3 maximalnich otacek.
Ale i tak ty proudy jsou vysoky, 30A pri utahovani vrutu zadnej velkej problem.