Také Vás zdravím,
jde to na to špatně pane Evžene. Postupujte jak jsem Vám radil! Nějaké dohadování se zástupcem obce je jen ztrátou času a možná i nervů. Ještě jednou opakuji obec bude účastník řízení nic víc nic míň. Rozhodně nemá zákonem dána žádná privilegia jako je "vetování" stavebních záměrů. Jejich nástrojem k formování rozvoje území obce je územní plán příp. regulační plán. Stavební komise jsou pozůstatkem starého stavebního zákona, kde měly dané určité kompetence (výkon přenesené působnosti). Platností nového stavebního zákona tyto kompetence zanikly. Jejich vyjádření, stanoviska či dokonce povolení vydaná po 1.1.2007 jsou nicotná. Stavební úřad je nemůže brát v potaz a ani požadovat opatření takových dokumentů po stavebnících.
Vše řešte se stavebním úřadem. Ten bude rozhodovat! Pokud chcete stavební povolení či jiné podkladové dokumenty, které se ho týkají tak navštivte stavební úřad a požádejte o nahlédnutí do stavebního spisu ke své nemovitosti. Máte na to právo. Vše co Vás zajímá si ofoťte mobilem. Máte právo i na pořízení kopií, ale platit za každou A4 15Kč mi přijde zbytečné.
1)Ano některé podmínky územního rozhodnutí či stavebního povolení mohou být platné i po kolaudaci. Obecně je lze měnit, ale jestli je lze změnit ve Vašem případě není zatím zřejmé. Ale to už jsem Vám psal i to jak to ověřit.
2)Ne není to v rozporu. Územní plán stanovuje určité mantinely, ve kterých se lze pohybovat. Rozhodnutí tyto mantinely dále zužuje na základě právních předpisů, stanovisek dotčených orgánů a v neposlední řadě i návrhu žadatele.
3)Ano může, ale o tom je přeci celá tato diskuse.