Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pampeliška- Kdy roste ?

Zdravím :) Měl bych dotaz.
Do kdy rostou pampelišky na med ? Kdy končí "sezóna" růstu květů pampelišky.
Děláme med a já bych rád věděl kdy už nebudu moct pampelišky sbírat protože jednoduše neporostou ty žluté květy :) Děkuji

Pampeliškový med je svinstvo. Normální med jsou, narozdíl od pampeliškového, jednoduché cukry. A to vůbec neberu v potaz další příznivé účinky včelího medu, které pampeliškový med nemá...
Teplota nad cca 50 stupňů likviduje biologicky aktivní látky z pampelišek (enzymy atp.). Takže si vyrobíte "voňavý kyt", kterým si leccos osladíte a ovoníte, ale ze zdravotního hlediska si spíš ublížíte.