Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit WC?

Zdravím, nevíte jak se dá vyčistit WC mísa, konkrétně myslím tu část sifonu která není přístupná?
Občas se mi stane, když je v záchodě víc papírů, že se zaseknou na začátku sifonu, a pak musím spláchnout ještě jednou, aby se mísa naplnila až po okraj, a ten tlak vody to pak po chvíli protlačí. Zjistil sem, že v sifonu je velký nános vodního kamene, skoro 1cm silná vrstva, která je ještě na povrchu hrubá, a ta tím pádem zmenšuje průměr otvoru. Jak to nejlíp odstranit? Tam co je to přístupné tak to vždycky oškrabu špachtlí když umývám záchod, ale za ten záhyb se asi nedá nijak dostat.

tak tuhle zkušenost mám poměrně čerstvou, taktéž vrstva cca 1 cm
vybrat vodu, nalít Fixinelu, nechat přes noc, maximálně občas poškádlit něčím zahnutým, ráno spláchnout a případně celé zopakovat
fixinela je levná a mně záchod opravdu vyčistila, uvolnily se celé pláty vodního kamene

ano, pokud má někdo obavy z koncentrovaných kyselin, pak pomůžou různé přípravky "do koupelen", které ovšem trvají déle, než zapůsobí.
Fixinela, Pulirapid, Larrin... čím větší "noname", tím líp to funguje. :)
A ano, samozřejmě i ocet. Nebo nalít ocet a nasypat do něj pro zlepšení účinku pár pytlíků kyseliny citronové...