Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zastreseni pergoly

Dobry den :)

cim by se dala rozumne a relativne levne zastresit pergola?

rozmer 4,8 x 4.2m, sklon na tech 4,8m je zhruba 40cm, tzn. neco malo pod 5°

polykarbonat - nepripada v uvahu, pergola je na jizni strane domu, upekli bychom se pod tim
onduline - nechci, hnusny, nevydrzi
trapezovy plech - nechci, vypada to jako garaz
palena taska - moc maly sklon, vysoke zatizeni

jedna z variant by byla SATJAM RAPID, ale nasel jsem na netu ne zrovna lichotive prispevky ohledne vydrze a hluku - mate nejake zkusenosti? toto by vyslo bez prace zhruba na 18 tis.

existuji vubec nejake jine varianty?

diky :)

Btw. museli ste někdy čistit komůrky toho polykarbonátu? Stavěl sem přístřešek na podzim, ale celkem malej sklon a pravděpodobně ne uplně dobře udělaná spodní hrana, takže pod tu lištu mně zatejká - voda zalejzdá do komůrek cca 1-2cm, vždycky (asi) po dni vyteče zas pryč, ale po tu chvilku, co tam je, tak vytváří řasy, či nějakej bordel a nejni to uplně hezký.

Dával sem hliníkovou pásku a na to hliníkovou lištu.

Nápad, jak vyčistit ty komůrky? (zatím mi to nejlíp šlo klasickým kartáčem, ale ten nezajede moc do hloubky)
Jak tu spodní stranu pak nasadit, aby tam vůbec nemohlo zatéct? silikon? nebo sem to jen blbě nasadil a mám tam někdě fuka?