Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dostat vodu ze střechy

Zdravím
Vedle domu budu mít nádrž na vodu na zalévání zahrady. Problém je v tom, že máme střechu do "V" (dešťová voda je svedena prostředkem domu) a tudíž žádné okapy, ze kterých by bylo možné dešťovou vodu svést do nádrže. Nechci kvůli tomu předělávat půl střechy a dělat nějakou odbočku pod úrovní střešní vpusti. Napadá mě udělat z kusu novodurové trubky přiměřeného průmeru, dlouhé cca 15-20cm takovou vložku do vpusti, která by tvořila přepad a ze vzniklého jezírka na střeše vodu odčerpávat (vše by bylo automaticky řízeno elektronikou). Nejjednoduší by to bylo asi pomocí ponorného čerpadla, jenže se mě nelíbí tahat 230V na střechu. Další by byla možnost čerpat vodu samonasávacím čerpadlem (nevím, jestli by tohle fungovalo), které bude dole u nádrže na zalévání. Režim zalévání a čerpání vody ze střechy by se přepínal pomocí elmg. ventilu. Vše by zase bylo řešeno elektronikou (Arduinem).
Nebo máte ještě někdo nějaký jiný nápad, jak to vyřešit?

Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Udělal bych to tak, že bych do hlavního svodu udělal utěsněný nástavec asi 10 cm, nad původní úroveň…
Zerozero 18.04.2016 18:51
Zerozero
Takhle nějak jsem to s tím nástavcem původně zamýšlel jen s tím rozdílem, že by z jezírka byla voda… poslední
Matyas xl 18.04.2016 20:15
Matyas xl

Udělal bych to tak, že bych do hlavního svodu udělal utěsněný nástavec asi 10 cm, nad původní úroveň. Do toho koleno, těsně nad lepenkou. Na něj připojit hadici a vyvést zkrz dvířka dole.
V případě, že by z nějakého důvodu hadice vodu nepobrala, tak voda na střeše vystoupá max. do úrovně přepadu. Zbytek vzniklého jezírka, by pak odtekl hadicí a voda na střeše nezůstala. To například v případě velkého slejváku.
Viz neumělý obrázek. :-)

Takhle nějak jsem to s tím nástavcem původně zamýšlel jen s tím rozdílem, že by z jezírka byla voda čerpána čerpadlem. Byly tady námitky, že by mohlo vlivem stojací vody dojít k průsaku pod lepenku. No v místě teoretického jezírka bych přivařil nový pás lepenky a všechny případné spáry v okolí natřel např. gumoasfaltem nebo dotěsnil klempířským tmelem. Jojo, asi to udělám takhle.
Díky vám všem, za každého z vás si dám 1 :beer::-D

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru