Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trámy na chlívy

Dobrý večer, ještě poprosím o jednu radu....

A jedná se o trámy aneb krov chlívků... Chlívy jsou dlouhé 8,6m a široké 5m a vůbec nemáme představu jak mají trámy býti silné, a kolik jich má být... Výška střechy budou 3metry, a jedna šikmá levá strana, bude mít rozměr 3,9m
a pravá strana, která trošku přečuhuje, bude mít rozměr 4,4m. Neporadili byste, kolik je na toto potřeba trámu?

Ale to není jen o krokvích, ale o celou vazbu. Zde musí byt pozednice, vzanice, kleštiny a sloupky. Je potřeba vědět, jaká krytina. Raději si najměte Tesaře, ať vám to poradí a raději urobí.

Hezké materiály, ale ty se hodí pro studenta, který musí být obeznámen s celou problematikou projektování střech. Tyto konstrukce krovu se již víc jak 80 let nepoužívají (krom krokvové soustavy). Pro lajka, který neví o stavebnictví nic jsou zbytečné. Na internetu je spousta odkazů jak má sedlový krov vypadat i s rozměry trámů a maximálníma roztečemi různých prvků. Stačí hledat.