Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojeni motoru 12v

Dobry den, chtěl bych se zeptat jak bych měl zapojit motor na 12V tak aby přes 1 spínač se motor točil jedním směrem a přes 2 druhým směrem. Do motoru jdou dva draty + a -.
Nevím jaké zapojení mám použít aby to fungovalo. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, jsem jen návštěvník tady. Hledam zapojení 12V motorku (zmena otaceni - zmena polarizace) ovladani jednim tlacitkem nebo spinacem. Po stlaceni tlacitka otaceni motorku jednim smerem (chod cca 4s) po uvolnění tlacitka motorek zastavi (stop). Při opetovnem stlaceni tlacitka se motorek otaci druhym smerem, opet cca 4s a po uvolneni se motorek opet vypne. A tak dál. Opet stlacim tlacitko a motorek se otaci opet opacnym smerem. Děkuji moc.