Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zavesiť skrinky do kúpeľne, keď nechceme vŕtať do obkladačiek

Dobry den,
Potrebujem poradit ako zavesit skrinky do kupelne, aby sme nemuseli vrtat do obkladaciek. Byvame v prenajme a kupelna je odflaknuta a kachlicky dute a bojime sa do nich vrtat, aby sa nedolamali. Potrebovali by sme nejaku radu. Obkladacky nie su az po strop, mozno nejaky zavesny system. Ako na to ist? Su v obchodoch nejake zavesne systemy, ci si to musime vyrobit? Ako zabezpecime, aby to vydrzalo nejaku vahu?
Som zena. :-) Manzel to nevie vyriesit a keby vedel, ze sem pisem...
Dakujem za radu
Michaela

Buď konstrukce od podlahy spojená se skříňkami a šuplíčky okolo umyvadla, aby se to trochu zakrylo - něco jako bývaly zavěšené horní skříňky u kuchyňských linek, nebo navrtat zeď nad obkladem a přišroubovat laťky směrem dolů přes obklad a na ně přidělat skříňku. Pozor na to, kudy vede elektrické vedení.
Laťky odshora by byly méně náročné.
Tam možná vznikne problémek s tím, že obklad je vyšší/vstupuje přes rovinu stěny, takže buď ubrousit laťku na obkladu až si to sedne, nebo tu "vyrovnávací tloušťku obkladu" nad obkladem přidat.

souhlasím s čumilem, ale není potřeba zbroušená laťka - pro instalaci moderních kuchyní se přeci prodává placatá kovová lišta, která se hmoždinkami připevní do zdi, a do vnitřních horních rohů skříněk se namontuje závěsný systém (zobáček musí projít skrz záda), jehož šroubem se dá regulovat vzdálenost od stěny - už se prostě počítá s tím odskokem kvůli obkladačkám. Druhou variantou je tatáž lišta a závěs, která se přišroubuje zezadu na skříňky.
Profesionální, prověřené a nijak nákladné řešení...

ja mam taku brusnu dulu na stopke do vrtacky, tou odbrusim o nieco malo vecsi priemer glazury ako chcem vrtat a potom ziaden problem vrtat . . . vecsinou ked sa vrta, tak odleti kusok glazury ked sa pohne vrtakom do strany a ten zachyti okraj . . .

Existuje velmi jednoduché a rychlé řešení: na kachličky můžete přilepit jakýkoliv závěsný systém (nejlépe kovový). Vše záleží na výběru lepidla, které by mělo být vysoce odolné v tahu. Ujišťuji vás, že výběr takových lepidel je u nás dostatečný, zpravidla se jedná o technologická lepidla na bázi pryskyřic. Chce to jen odvahu a důvěru. Dnes se lepí i letadla...