Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím utěsnit vodovodní závit plast/mosaz?

Prosím o radu, chci vyměnit vodovodní uzavírací ventil na přívodu do bytu, protože už netěsní. Ventily starý i nový jsou kovové, asi mosaz, závit vnitřní 1/2". Na přívodním potrubí je plastový závit vnější. Bylo to těsněné asi nějakým lepidlem, nebo silikonem, nebo čím - to je právě to, na co bych se rád zeptal, co si mám pořídit na utěsnění. Rád bych to udělal na první pokus, protože nechci poškodit ten plastový závit. Když ho zničím, tak jsem v... no víte kde. Díky za info.

když chcl jakýkoliv šroubový spoj udělat na 100/ jistotu, použiju jemnou koudel. Protože portubí nedělám často, mám vyzkoušeno: zdrsnit závit "šroubu", pokud je hladký (aby se koudel neprotáčela), po omotání ve směru utahování, koude "učešu" ocelovým kartáčem, potřu fermeží (lépe se to utáhne a po datažení trochu nabobtná) a našroubuju - díky následnému nabobtnání není nutné utahovat na krew :-D