Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovodní baterie

Zdravím,

včera jsem čistil perlátory v octu, ale po opětovném našroubování mám v umývadle slabý průtok studené vody. A teče jen do poloviny své "polohy pro studenou" od té druhé už se začíná míchat s teplou. Přitom před čištěním perlátoru to bylo v pořádku.

V koupelně je ještě baterie se sprchou a ta je v pořádku, to samé baterie v kuchyni. Takže to tipuji na ucpané sítko v hadici se studenou nebo ucpanou kartuš v baterii. Zatím jsem to neměl nikdy rozdělané, proto se raději ptám.

Díky za tipy.

btw: baterie je již starší, stojánková, zřejmě starší model od Novaservisu - byt jsme koupili již s ní, vypadá nějak takhle: (32001.jpg)

Zdravím!
Máte tento perlátor?
[http://www.e-texim.cz/fotky26283/fotos/_vyr_120116   650-perlator.png]
Nejlepší je ho vyšroubovat a rozdělat na jednotlivé díly a ty zvlášť vyčistit, nejlépe mechanicky. Takže perlátor vyšroubujte, oddělejte první plastové (nejhrubší) sítko (zatlačte zpředu na kovová sítka, mělo by vyskočit), vemte tvrdší kartáček, ocet a šmrdlejte, až budou dírky průchodné. Kovová jemnější sítka ( budou tu zhruba tři kousky) vyčistěte stejným způsobem a pak je zase stejným způsobem složte. Perlátor bude jak nový. :-)

U pákových baterií jsou dvě možné závady malého průtoku.
1. Studená i teplá teče přibližně stejně málo = ucpaný perlátor
2. Slabý průtok jenom některé (většinou studené) znamená ucpané sítko na vstupu do baterie.

Řešení: ad1 - výměna (čištění) perlátoru. (nemám dobré zkušenosti s čištěním, tak ho raději měním)
ad2 - zastavit hlavní přívod vody, demontovat celou baterii a vyměnit vstupní sítka - nevyhazovat, musí tam zůstat, neboť chrání podstatně dražší kartuši.