Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrt do země

Dobrý večer opět...

Potřebuji pomoci s tím, že nemáme studnu na té parcele kde chceme stavět ten baráček, a potřebovali bychom si tam nechat udělat vrt do země, co to odnáší?
Mimochodem je to v takovém okolí že potok je od domu vzdálený kolem 40m a rybník 100m ale to asi s tím nemá nic společného.... Děkuji A.V.

+ chtěli bychom si nechat před statkem udělat jezírko pro kachny, husy. Aby měli svůj quaquapark.. :-D
Také jsem se chtěl zeptat co to odnáší a kolik peněz může stát udělat jezírko o průměru 10m

Nechceme je dávat k rybníku jelikož je takový prapodivný a má málo vody a je takový celkem blé.
K potoku logicky taky ne, ještě by mi odpluli do toho rybníku.. Zvolili jsme si takovéhle prostředí protože je to krása každý den slyšet šumění menšího potůčku .. :)
Ten rybník když do toho naprší tak je to dobré, alespoň se pročistí ale když jsou sucha, tak je to špatné... Tak jdeme do půlky a vystačí nám holiny a boříme se do bláta.

K potoku logicky taky ne, ještě by mi odpluli do toho rybníku..

Tak pokud je to přímo na vašem pozemku, tak řešít se to dá třeba pletivem až k hladině a pak už Vám neodplují. Záleží jak je široký ten potok. Třeba by se dal i celkem snadno malinko rozšířit a máte hned jezírko bez práce i s průtokerm. To se musí ale vidět, od stolu Vámm to nikdo přesně neřekne.

Kam umístít kachny vám neporadím, ale ohledně studny ano.Zapátrejte na internetu a poptejte nejbližšího studnaře, který disponije vrtnou technikou.Ten nejblíž vám bude znát vaše okolí a podloží pod pozemkem a navrhne řešení.

Ten můj přijel na mašině, vytáhnul z tašky hydromapu, rozhlédnul se po okolí a zeptal se, kde chci mít vrt.Druhý den dorazil s vrtnou pločinou, provedl zkušební 12 metrový vrt, provedl měření vydatnosti vrtu, zapažil vrt (protože v celé hloubce vrtu písek) , sbalil plošinu, vystavil doklady k vrtu, skasíroval 28 tisíc a popřál hodně štěstí s užíváním studny.Ve vrtu máme stálou hladinu sedm metrů a i v loňských parných tropech, kdy v televizi lidi nabádali, že nemají zalévat zahrádky a mejt auta, já vesele napojen na čerpadlo coulovou hadicí čerpal dva dny v kuse vodu z vrtu, aby se vyčistil.

Hydrogeologický posudek a vpravení do stavebního povolení stálo cca. 6 tisíc.K tomu doložení dopisu od Frantíků, že nás na vodu nepřipojí.Když odečtu zálohu studnaři na ten posudek, doplatil jsem dva tisíce.Metr vrtu i s pažením 2000 včetně DPH.Po vykonání celé akce mi studnař vrátil dva tisíce jako slevu na jeden metr grátis.Vše legálně zkolaudováno a stavebním úřadem kontrolováno.

Pak jsem vyřešil o vlastní ČOVku a celá Veolia s vodným a stočným mi může políbit kapsu.
Asi jsem měl štěstí :-)