Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stykač na bojler

Zdravím potrebujem poradit so zapojením stykača na nízky tarif na napajanie bojlera so školy som už nejakých pár rokov a priznám sa ešte som to nikdy nerobil.
Neviem či ho mám zapojit aj cez chránič alebo nie, a pamatám sa že tam treba samostatný istič na cievku stykača a samostatný na napájany prístroj v mojom prípade bojler.
Ak by mi tu niekto vedel hodit schému (stačí aj blokovú) budem vám vdačný
Vopred dakujem za odpovede. NEVO

cievka stykača má cca 6000 závitov na plechoch, 230V, a má takmer nulový odber po jej zopnutí (magnetické pole). Je určená výhradne k zopnutiu kontaktov napájajúcich akumulačný boiler na vodu /2kW/ alebo iné ohrevné telesá (priamotopy)

Impulz k cievke stýkača spínajúci okruhy elektrospotrebičov za meračom dodávajú dvajtarifné merače. Dnes sú riadené priamo dodávateľom energie /cestou nuláku/ podľa ich potreby zmeny tarifu.

Všetky spotrebiče situované za meračom spotreby musia byť zapojené za ističmi patričnej dimenzie. (Aj stykač)

Nákres bežný človek k zapojeniu nepotrebuje, stačí vadaska, náčinie a nemať IQ podbíjača podvalov.

Jediné co můžu přidat jsa laikem je to, že elektrikář při zapojení topení bojleru na JEDNU fázi proklemoval na vstupu stykače dva kontakty a to samé na výstupu, aby na nich bylo menší "proudové namáhání". Už je to 30 let. A stykač nebyl měněn.

OK takže cievku istit 2A ističom hej, a ak som to dobre pochopil tak nulák pre cievku stykača je vlastne ten ovladaci modrý vodič.
A ešte k tomu chrániču ak som dobre pochopil ten princíp toho nuláku, tak cen chránič to nepojde, na chránič možem zapojit len bojler. ?
Inak vdaka za rady

Nemusí vždy, ale je to lepší řešení, protože proud cívky se pak nepřičítá k "chybovému" proudu chrániče a ten nevypadává tak zbytečně citlivě.
Tedy:
Ovládací obvod - jistič ovládání (2A) - cívka stykače (A1) - cívka stykače (A2) - modrý z HDO. UPOZORNĚNÍ: Jistič ovládání MUSÍ být ze stejné fáze, jako je HDO a jako jsou případné další stykače a relé, ovládané NULOU z HDO !!!
Silový obvod - proudový chránič - jistič (bojleru) - kontakt stykače(1) - kontakt stykače (2) - bojler - nula v rozvaděči + kostra