Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký proud se dá tahat z ploché baterie?

V Kauflandu jsem si koupil v akci tenhle LED pásek:
[http://kutilska.poradna.net/file/view/3888-ledpase   k-jpg]
Podle popisu zdroj musí mít 12V a proud trochu větší než 1A.
Syn přišel s nápadem, že by se mu to hodilo na nějaké mejdlo, ale chtěl by to napájet z baterie. Prý by to nemuselo svítit moc dlouho. Akumulátor z auta pro něj není moc IN. Napadlo mne použít 12V akumulátor z vrtačky - už je na nabíječce, zkusím to. Taky mne napadlo, jestli by to neutáhly tři ploché baterie do série. Koukal jsem na jejich parametry, třeba tady
ploche-baterie.c0501127
Ale nenašel jsem, jaký proud by se z ploché baterie mohl tahat.

Nevíte, jaký proud by snesla aspoň chvíli plochá baterie? Případně nějaký jiný nápad?

Zrovna listuji prospektem z Lidlu, koukám na akuvercajky - jsou bez akumulátorů a nabíječky, to se musí dokoupit zvlášť. Něco podobného jsem viděl i u Mountfieldú
https://www.mountfield.cz/aku-zahradni-technika?strana=2

Když jsem kutil bateriové napájení LED pásku, hlavním problémem bylo, jak ten pásek připojit k tomu akumulátoru, aby to přežilo aspoň to mejdlo.
Tak mne napadlo, přímo v hlavě, že by nebylo od věci, kdyby výrobce nabízel i cosi co by se připojilo k akumulátoru a byly tam zdířky ke kterým by se připojilo nějaké elektrické zařízení. Případně i několik zdířek s různým stabilizovaným napětím (+5V, +12V...) pro takové malé domácí kutění (samozřejmě i s pojistkou).

Něco takového jsem měl na mysli. Sice tam je jen výstup USB, ale pokud tam není nějaká elektronika co by podobné bastlení komplikovala, asi by nebyl problém vytáhnout z toho adaptéru 20V (nebo kolik ten akumulátor má) a přibastlit stabilizátor na potřebné napětí.
Tak vím, že to existuje a když si ten vercajk někdy budu pořizovat, tak se na takový adaptér budu ptát.
:-):beer: