Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem renovace dlažby

ahoj. potřebuji odlepit starou dlažbu a znovu ji položit a vyspárovat. je to vůbec možné? po odstranění dlažby na ní drží staré lepidlo! jak dlažbu očistit? díky :-)

Pokud je to tenká dlažba, bez poškození se to těžko dá udělat. Odbrousit diamantovým kotoučem lepidlo z hran (ty se většinou poškodí), pokud je vespod a drží, stačí zarovnat hrubou rovinu a lepit i s tím starým lepidlem. Pokud je to silná dlažba typu teraco, ta by to měla přežít. Nějaká malá oprava se tímto způsobem dá, ale jestli má jít o větší plochu, je to vražedná práce a je lepší srovnat podklad a koupit novou dlažbu.

je to klasická dlažba 33,3x33,3 cm. výška asi 8mm. je to panelákový byt a dlažba byla nalepena na původní dřevěnou podlahu. po pokládce se dlažba houpala na podlaze. spárovací hmota se samozřejmě vydrolila. dlažba lze bez potíží odstranit. vůbec k podlaze nedrží. chtěl bych podklad vybetonovat a dlažbu zachovat a znovu položit. nejlepší by bylo nalepit neočištěnou dlažbu i se starým lepidlem, pokud je to možné. jinak mě napadá jen obroušení starého lepidla rozbrusem. jesli to pujde

no nazdar já som si myslel že chceš renovovať dlažbu okolo olympijského plaveckého bazéna
akékoľvek brúsenie a renovácia bude náročné nová dlažba na takú plochu ťa asi nezruinuje ak dokonca nebude lacnejšia /strávený čas, zvýšená spotreba lepidla, určite niečo zničíš/ leda ak by si mal nejakú zásobu dlažby a potrebuješ očistiť len pár potom to skús ale najprv si to pre-kalkuluj

Samozrejme že išlo, ale už ti to tu napísali "NEVO" to už robil a už by to nikdy nerobil ako napísal na takúto dlažbu stačí 10 mm hrebeň a on použil 25 mm to je spotreba o 150% viac
Špión by tiež kúpil novú, to má tá stará dlažba takú cenu že sa nedá nahradiť, poraď sa s obkladačom ktorý to bude robiť, ak to ideš robiť sám tak veľa šťastia.
Je to kúpeľňa ja by som to všetko vyhodil potiahol podlahové kúrenie kľudne zo spiatočky nato poter takúto plochu nebude problém vyrovnať a nová dlažba.
Teraz ma napadlo že máš dlažbu zo série k obkladu ale určite sa niečo podobné nájde.
Moja rada dá sa to podľa teba ale ja by som to nerobil.

nazdar, ak to máš fakt na drevenej podlahe, tak to určite nebude nejak extra držať,
ak si myslíš že tu dlažbu vyberieš bez poškodenia a lepidlo na nej drží, kludne by som ju použil naspat, aj ked pochybujem že ich pár nepoškodíš!
podklad potom vybrať (myslím drevo a nosné trámy a urobiť betónový poter vhodnej hrúbky (cca 4 - 6 cm)
a dlažbu kludne naspat nalepiť.
Ja som niečo podobne robil na jednej terase, chlapík si sám spravil dlažbu na terasu, kúpil "kvalitné flexi lepidlo" a nalepil to na starý zvetraný betón a tak sa mu to v zime všetko odlepilo.
tak som mu to opravoval dlažba dolu bolo tam cca 4.5 m2 s toho sme poškodili len dve.
Beton sa spravil nový na beton hydroizoláciu a potom naspat dlažbu aj so starým lepidlom a zbytkami starého betonu, lepenie bolo dosť obtiažne, vyrobil som si však 25 hrebeň lebo kupit vačší ako 16 mm sa mi nepodarilo a do tejto "masy" lepidla som to lepil naspat :-)
priznám sa však že už by som sa do toho asi nikdy nepustil bolo to ako za trest, miestamy bolo treba lepidlo dodávať viac, inde ho zas vytláčalo, no hrúza]:(
ale robil som to na hodinu tak som vydržal :))