Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 9V baterie při "hrátkách"

Zdravím, mám dotaz asi trochu jinak orientovaný. Směrovaný na nějakého elektrikáře. Trochu blbneme s přítelkyní a chci se zeptat, jestli jí nezabije 9V baterie na určitých partiích. Respektive nejedná se o jazyk a zda li to bude mít stejný efekt. Díky za odpověď

Na velkých ohradách pro vysokou, býky nebo třeba ovce je až 20kV a energie co to dá v pulsu až 16J (to se člověku zatmí jen když se o něj škrtne, když se ho chytneš, tak to s tebou praští o zem :-D ), ale běžné ohradníky pro krávy 4-8kV a 0,5-4J, to je sice nepříjemné, ale celkem OK. Horší jsou sekundární úrazy (švíkneš rukou o sloup, zeď, traktor, kolegu :-) ...) a hledání odhozeného nářadí, jeden by nevěřil, jak daleko doletí takové kombinačky.... Nejmíň se používá na koně, to tak nějak mlátí, ale když to čekáš, tak se toho nechá i držet.

Ublizit muze a ublizi. Ne primo ta elektrika, 9V je bezpecnejch, ale pri delsim prilozeni dojde k elektrolyze telnich tekutin a produkty ty elektrolyzy zacnou ty sliznice leptat. Coz se dle doby projevi od "nijak" po "zarudnuti a neprijemny svedeni a paleni na nekolik dni, behem nichz bude utrum".
Navic stejnosmernej proud neni prilis zajimavej co do ucinku, stridavej je podstatne lepsi(a ne, tim nenabadam k pouziti cehokoliv spojenyho ze siti!!!). Idealni je pulsni zdroj, pulsy maji obe polarity(nulovou stejnosmernou slozku), frekvence menitelna v rozsahu 1Hz az cca 350Hz, efektivni hodnota proudu menitelna od 1mA do 10mA, kde to natvrdo omezi, idealne primo konstrukci pristroje.
A proste si jako dospelej clovek procti ten dedikovany cesky server pro dospely, jehoz jmeno zacina na ele a konci na ferno. Tam muzes studovat, kudy co a z ceho poustet, dovzdelat se v otazkach nervoveho a nervosvaloveho prenosu, najit schematka hracek a vyrobit si je doma a tak vubec. Je to zalezitost zabavna, fungujici, ale precijen trochu vosajstlich, takze to chce vedet co clovek dela.