Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha do kůlny - beton nebo dlaždice?

Dobrý den, koupili jsme loni dům ke kterému patří i docela prostorná dřevěná kůlna s lexanovou střechou. Současný stav kůlny je takový, že místo podlahy jsou na udusané hlíně položené dřevěné palety. Tento stav chci změnit a přemýšlím o dvou alternativách:
1. podlahu vybetonovat
2. podlahu vydláždit dlaždicemi

Jaká alternativa bude vhodnější z hlediska finančního i náročnosti?
Zemina je nejspíš navážka a velice kamenitá. Nehrozilo by pak u betonu poškození?

Díky za rady a tipy

Obě varianty jsou možné. Taky záleží k čemu bude využívána.

Beton - mokrá cesta - pevnější varianta - nesmí mrznout, jednorázová záležitost, potřeba míchačky pokud beton nedovezete, lépe pracovat ve více lidech ať to odsejpá...

Dlažba do kameniva - suchá cesta - můžete si s tím hrát klidně sám, rozvrhnout si práci do několika etap, lhostejno jestli mrzne nebo je horko že i vrány choděj pěšky atd..

Dlažba do betonu - mokrá cesta - náročné, drahé, nesmyslné.

Betónový poter v prípade pádu ťažkých bremien sa dá opraviť, resp. žiadna škoda oproti dlaždiciam.

Cementový poter je možné po napenetrovaní ošetriť samonivelačnou hmotou o hrúbke cca 0,1-0,5mm na báze plastických hmôt zmiešaných s jemnou kremelinou o hrúbke zrna v mikro milimetroch. Povrch je neprašný, nenasiakavý, hladký takmer ako dlaždice a je vynikajúci k jednoduchej údržbe vlhkým mopom a portvišmi.

Dlaždice jedine hrubé, odolné, vyrobené z brúseného terasa. Robota ako na kostole.

Jednoznačně číslo 2.
Proč? Abyste udělal beton, který něco vydrží, mrazem nepraskne, musíte dělat silnou vrstvu.
Když součastnou vrstvu uhutníte, dáte stavební igelit, urovnáte, uhutníte, uhutníte, dáte štěrk 0-4, položíte zámkovu, či dlažbu, nenajdete jinou levnou cestu.

Ja by som tam navozil strk a hotovo :D Naco take specialne pdolahy dakde do kolne ? Pod drevo palety a klud. Lacne, rychle . Ale rpavda, ak fakt zalezi na tom, aby tam bol povrch nejaky normalny, tak urcite racej dlazbu ako jednoliaty beton.

Velmi zajímavé alternativní řešení podlahy... v tělocvičně akademie Taekewondo. Cílem je útlum pádů, snížení zatížení kloubů dolních končetin při cvičeních.
Pro sportovní aktivity senza nápad, ale do kolny bych to neaplikoval.