Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno odtok pračky-výška

zdravím
chci se prosím zeptat na jednu věc. V návodu k pračce je napsáno, že odtok má být ve výšce 65-100cm od podlahy. Odtok který mám k dispozici je však 56cm. Je to velký problém? Pomohlo by, kdybych hadici vyzvedl do výše aspoň 65cm a pak spádem do odtoku? (je šroubovací).
V tom návodu se píše něco v tom smyslu(je anglicky), že nesprávná výška může klamat odtokové čerpado a systém pračky.

děkuji

Výška 56cm nie je na závadu. Problém nastane jedine v tom prípade, ak je výška odtoku väčšia, než dokáže vytlačiť plastová vrtuľka čerpadla.

Môžeš hadicu zdvihnúť do výšky 65cm pred sifónom, pričom v tejto výške spravíš pomyselný ohyb (oblúk), aby si vyhovel výrobcovi v zmysle záruky ak by prišiel servisák, nemá dôvod pindať.

Nižšia výška zase spôsobí tzv.sifónový efekt. Po vyčerpaní vody by okamžite odtekala nonstop napúšťaná voda do práčky smerom do sifónu a do kanalizácie. V práčkach nie je elektromagnetický ventil, ktorý by zabránil odtoku v prípade umiestnenia hadice nižšie, ako je hladina vody v bubne.