Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předstěna u stitove zdi

Dobry den, chtěl bych se zeptat. Kdyz budu delat pred stenu u stitove zdi se sousednim domem je potreba nejak "nahazovat" nebo muzu udelat rovnou rošt do nej vatu a zaklopit? Popripade zda použít nejakou folii (parobrzdu nebo neco podobneho?)?

Kotlíku,
není třeba, aby byla nahozená stěna. Jen si uvědomte průběh teplot, kde dáte vnitřní zateplení vatu do roštu a pod rošt. (aby nebyl tepelný most) Pak cihlová zeď bude prochládat až k izolaci, a dojde ke kondenzaci vlhkosti v izolaci, tzv. rosnému bodu. Proč to píšu? Páč jak kolegové navrhují správně parotěs, izolaci, tak za izolací, před stěnou můsí být odvětrávaný prostor. Přesně jako u střechy, tam je to stejné...
OK?

Dobrý den,
řeším podobný problém s vnitřním zateplením cihlové štítové stěny v podkroví.
Bylo by možné udělat pouze předstěnu 2x 5cm s výplní polystyrenu, následně perlinku a natažením lepidla s následným vymalováním?
Děkuji za odpověď.