Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umístění detektoru CO

Dobře děláte. V koupelně se obvykle při koupání zavřou dveře i okna a karma jede naplno. Zvláště když jsou okna dobře utěsněná, například kvalitní plastová okna, může být přívod čerstvého vzduchu silně omezený a tím se prý může při hoření vyvíjet CO, nebo v létě při zpětném tahu do místnosti... prý.. to ví odborníci.

V kotelně záleží na tom, jak ji máte dobře větranou. V případě, že nemáte jistotu, že je v ní dostatečný průvan a výměna vzduchu, je pro vás instalace detektoru možná hodně zásadní, aby upozornila na zvýšenou nebo nebezpečnou koncentraci CO aby tam topič nevešel, nebo případný zachránce se podívat, co se děje, že se topič nevrací.

Indikaci zvýšené koncentrace by mělo být vidět už při vstupu do místnosti, aby se mohlo ihned jednat (větrat, zachraňovat osoby uvnitř, volat o pomoc, apod., podle stavu). Takže nemusí být přímo u kotle, protože záleží na prostoru, kde se pohybuje obsluha kotle, podle návodu se umisťuje ke stropu, protože tam prý teplým vzduchem stoupá i CO.

Zajímavé by bylo vědět, jak dlouho ječí zvukový alarm. Pokud je rodina v práci a nikdo zvukový alarm neslyší, jestli sám přestane, nebo ječí až do doby, než se někdo vrátí nebo do vybití baterie? V technické specifikaci to uvedené není.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny