Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odvzdušnění záchodu

Stavaři chtěl bych se zeptat jestli musí být odvětrání záchodové stoupačky . Mám druhý záchod v podkroví a jestli mám trubku protáhnout až na pudu nebo střechou ven nebo muže být zaslepena .

Nejlépe je odvětrat až nad střechu, ale také se montují "klapky", které při spláchnutí a očekávatelném podtlaku v potrubí, které by jinak odsálo syfon WC a to by potom zapáchalo, přisají do potrubí vzduch a pak se znovu uzavřou, aby pach z potrubí nevnikal do budovy.