Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Saunová kamna - jedna spirála nežhaví - čím nahradit vadné relé?

Saunová kamna KSI 8, 8kw, tři spirály, vestavěná regulace http://www.karibu.de/fileadmin/documents/Ofen_Anle itungen/SZ-Ofen_Edelstahl_8kW-A-40821-1139047.pdf, zakoupené někdy před třemi roky v Bauhaus společně se saunou, začly trochu smrdět, a následně pomalu natápět.
Po rozebrání integrovaného regulátoru a očuchání zkoušečkou jsem zjistil, že jedno relé vedoucí k dotyčné spirále kontakty NO nespíná.
První otázka: Zajímavé je, (viz přílohy), že každá spirála je připojovaná k fázi přes dvě tyto relé v sérii(NO kontakty) - netušíte proč?
Mohu bez úhony to jedno vadné jedno relé fastonem obejít? Co tím způsobím? Napadá mě jediné, že je to jakási ochrana proti slepení kontaktů jednoho relé, pak tu spirálu ještě může vypnout druhé (dokud se taky neslepí).

Zajímavé taky je, že relé se na desce střídají s označením, vždycky ty dvě v sérii k jedné spirále mají označení shora pouzdra C44 a E04 - že by se něčím lišily? Jedno spíná jako poslední, druhé rozpíná jako poslední? Podle materiálu kontaktů?

druhá otázka: Kde se dá takové relé koupit?
Po dlouhém googlování (tenhle typ relé jsem ještě neviděl) jsem našel vzhledově podobná (stejná?) relé u výrobce(?) FINDER http://www.findernet.com/en/solr_search/series/45/ . Nevíte(pokud bych měl tu možnost) jaký mám zvolit materiál kontaktů?
Konkrétně 12Voltové http://www.findernet.com/en-cs/products/sku/457170 120310

Nevím bohužel ještě napětí potřebné pro cívku, jsem se v tom hrabal pozdě v noci, deska volně ve vzduchu na krátkých drátech, kolem všude plechová kostra, na desce 230 i 400V, když mi párkrát sklouzly hroty(deska uhýbá), tak jsem to odložil na dnešní odpoledne :-)

Může k tomu někdo něco kvalifikovaně odpovědět prosím? (Mirektatra?)
Čím v česku nahrazovat tato relé?

Tak už odešlo další relátko, zajímavé jak to jde hezky po sobě.
Zřejmě bylo dosaženo plánované životnosti :-)

(naštěstí jsou vždycky dvě v sérii, takže to řeším přepojením fastonů, a až nebude zbytí tak je vyměním všechny najednou.)