Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem motorová sekačka..

rozhoduji se o koupi sekacky. vim co chci, ale protoze s vlastni sekackou nemam zkusenosti, rad bych se zeptal na vase nazory. co soudite o techto sekackach, kterou a proc byste z nich vybrali a jak vybirate vy? jaka jsou dle vas hlavni kriteria? budu sekat cca 1000m rovina.

diky moc

1. http://www.mountfield.cz/benzinova-sekacka-xs-55-m bs-4s/ntl-534-t-1sek2163
(tuhle jsem si vyhlidnul pri prochazeni mountfieldu - uz sem jim videl, ze kdysi byla za cca 9.500,-)
2. http://www.zahradahrou.cz/hecht-5564-sxe-5-in-1-be nzinova-sekacka-s-pojezdem/
(rikal jsem si, ze se jeste podivam po netu na dalsi sekacky - stejna cena, a uplne jiny stroj)
3. http://www.zahradahrou.cz/hecht-5534-sx-5-in-1-ben zinova-sekacka-s-pojezdem/
(tak nejak srovnatelna s 1. ale za jinou cenu)

co o tom soudite?

Nechce se mi přimo vyjadrovat jaká je lepsi, ale ze zkusenosti mohu rict, že AL-KO (taky asi cina jak svině) za 14tis ted po par ketech nemá pojezd, motor mlati a stríli kouri to jak chip nafta...ale jede to. Menil jsem srouby u motoru atd. Asi je jedno co kupis

Z vlastní zkušenosti rozhodně doporučuji velká pojezdová kola. Nejsem si úplně jistý účelností 4 stupňů rychlosti pojezdu - rozdíl mezi rychlostí 3 a 4,5 km/h není nijak výrazný a ještě ho dělit na 4 stupně - nevím... A variátor sekačku dost prodražuje.

Tak bych z těch třech šel do té první s osvědčeným motorem Briggs&Stratton ,motor hecht neznám,já mám tuto sekačku http://www.mountfield.cz/benzinova-sekacka-max-53v bd-allroad-aluminium-1sek2153 ,vybral jsem ji hlavně pro ten novější výkonější typ motoru řady 7,ideální by byl motor řady 8,ale sekačka je už moc drahá,mám ji dva roky a seká super,variátor taky v pohodě,taky jsem ji kupoval v lednu,ale tehdy v akci za 10500kč.

Nesel bych osobne ani do jedne a khor za ty penize. Hecht dle recenzi je podprumerny a u nekterych lidi katastrofa a sekacky z mountfieldu taky nic moc, maximalne jak pise kolega jde hlavne o ten osvedceny motor. Jinak dobre stroje jsou Viking pod hlavickou velmi kvalitni spolecnosti ktera se radi na 1. misto v zahradni technice. Vsak si to zadejte na netu a prostudujte, za ty penize muzete mit opravdu kvalitni sroj.