Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akumulační kamna málo hřejí

Prosím nemá někdo typ v čem může být problém?

Máme kamna stiebel eltron ETS 200a mají možnost nastavení nabití kolečkem 0-3
Ted když je zima až praští tam jsem dal trojku a v místností bez zapnutého větráku je pořád zima, na dotek jsou teplá, ale ne horká jako kamna která máme další. I kamna co jsou na stupeň 2 jsou na dotek bez větráku tak horké že se tam dá udržet ruka chvilku.

co jsem zatím zkoušel že když sepne nízký tarif, tak se na všech 6 tělesech naměří 230V. Když jsem sundal kryt tak cihly i tak jsou horké jak plotýnka.

V jiné podobně velké místnosti i bez zaplého větráku je v pohodě 20°C zde je kolem 17°C
Když zapnu větrák tak mi příjde že z kamen taky nejde tolik tepla jako z ostatních a i za 2h pořád není v místnosti ani 20°C

Díky za radu než budu zbytečně platit drahy servis, protože teď na to zrovna moc není

Jak dlouho tam ty akumulačky máte? Topíte s nimi první sezónu nebo je to už několikátá, jak topily předtím?
Že je na vývodech 230V to nemusí nic znamenat. Důležité je, jaký mají příkon. To by asi měl změřit elektrikář.
Pokud mohu usuzovat, ventilátor je tam proto, aby teplý vzduch foukal do místnosti, pokud není zapnutý, akumulačky by měly být tepelně izolované a moc netopit. IMHO se k akumulačkám může připojit termostat co spíná a vypíná ventilátor, aby v místnosti udržoval nastavenou teplotu.
Pokud srovnáváš vytápění ve dvou místnostech, jedna místnost může mít větší tepelné ztráty a k vytápění pak bude potřeba topení s větším výkonem.

http://www.bbelektro.cz/akumulacni-kamna-ets-200-2 kw-dynamicka-stiebel-eltron/d-69240-c-3533/

málo údajů, především nevíme jak velký je to prostor v m3. Osobně se domnívám, že jste si to neprpočítal a máte kamna tak na dovlažení. S 2kW můžet tak vytápět maximálně 15m2 plochu, já s tím vytápím kuchyň 13x3m = 39m3.
Na pokoj 4,5x5,5x3m = 74m3 mám kamně 4,5kW.
To že je na něčem napětí ještě neznamená, že obvodem také teče proud. Měříte zásadně špatně, musíte měřit proud v tělesech, jedině tak zjistíte, není-li některé vadné, nebo varianta 2. Odpojit napájení a proměřit odpor těles.

myslím že jak je velká místnost je jedno když roky to fungovalo a náhle je tu zima
máme je 10let :)
V prvních chvíli jsem právě předpokládal že bude problém v něčem jiném, jako elektronika apod.

pracovna je 4x3x2,5m místnost. bohatě stačilo bez ventilátoru aby tu bylo teplo.
každopádně co jsem odeslal dotaz mi došlo že jsem vlastně měřil kravinu, takže jsem hned odpojil tělesa a změřil odpor. 3 kusy jsou bez odporu a ani při propojení měřáke, ,takže problém bude pravděpodobně v těch tělesech.

Díky