Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střešní okna - jaká?

Dobrý den,

stavím RD a nyní řeším jaká zvolit střešní okna. Svislá okna mám plastová:

Součinitel prostupu tepla(sklo) = Ug= 1,0 W (m2.K)
Součinitel prostupu tepla (celé okno) = Uw = 1,19 W(m2.K)

Nevím jaké typy střešních oken volit. Zda plastová, dřevěná, nebo ty s dřevěným jádrem a poplastovaná.
Rozměry oken by byly cca 1180x780 - 4ks

Okna s dřevěným jádrem a poplastovaná se mne jeví jako nejlepší. Ale je tomu tak? Také tyto okna jsou asi nejdražší. Jedna firma mne nabídla jedno okno za cca 16 000kč. Dřevěná okna jsou náročnější na údržbu? A nejlevnější jsou okna plastová (tam mám nabídku na cca 6000kč/okno). Zde jsou ovšem rozporuplné recenze. Někdo tyto plastová okna vychvaluje a nemá s nimi problém, někdo je naopak zase zatracuje.

Jaké na to máte názory vy? Co by jste doporučili?

Děkuji

6000 kč za plastové okno?Tak to bude asi klasické dvojsklo,já jsem loni dělal rekonstrukci střechy a jak pokrývač tak známí mi doporučovali plastové,podkroví ještě nemám hotové,ale dával jsem plastové trojsklo thermo okna fakro ,myslím ,že to byly tytojen rozměr jiný http://www.okna-stresni.cz/stresni-okno-energouspo rne-plastove-kyvne-fakro-ptp-v-u5-78-x140-ean871K0 7-skup770340.php

Já to poptával asi 2roky nazpět.... RD stavím pozvolna a nakonec jsem od koupí střešních oken ustoupil a raději investoval jinam - tam kde to bylo více potřeba. Okna budu zřizovat letos.

Poptával jsem i známé co mají.. Ti, kteří mají okna s dřevěným jádrem a poplastovaná tak ti je vychvalují. Prý "drží" jsou super, nezapotí se....

Ti, kteří mají pouze plastová tak zase chválí je...

Já mám doma 3 dřevěná střešní okna. Rozměr cca 120x90 cm. Suma sumárum mě vyšli na 28k. Jsou to trojskla. Cena i s montáží,přípravou,žaluzkami atd. Prostě kompet. Zatím jsme s nimi nad míru spokojeni. Je pravda, že v domečku bydlíme teprve od srpna, okna tam jsou od podzima loňského roku, takže poměrně krátkou dobu na opravdu reálné zhodnocení. Ale zatím naprostá spokojenost.

No vydíte... a já mám nabídky na plastová okna v rozmezí cca 40 000 - 80 000 kč... okna jsou vybíraná podle součinitelu prostupu tepla dle svislých oken co tam mám. Jen se liší tím, že jsou buď celoplastová (ty levnější), nebo jsou s dřevěným jádrem a poplastovaná (ty dražší)...

Ten cenový rozdíl mezi určitým typem 40 000kč je velkiký. A prostě nevím zda ušetřit a koupit "jen" plast a nebo dát za okna o 40 000kč výše a mít kvalitu.... ikdyž mne nikdo zatím nevysvětlil rozdíly... někdo říká abych vzal levnější, že jsou také super a budou úplně stačit... někdo zase říká abych vzal ty lepší o 40 000kč dražší...

Když bych věděl, že ty dražší jsou opravdu o tolik lepší a plastové stojí za prd tak do nich jdu.... ale kupovat něco jednou tak drahého když mne bude třeba stačit ta levná varianta... :D

Dobrý den,

my našim zákazníkům doporučujeme spíše střešní okna plastová než oplastovaná s dřevěným jádrem. Podle našich zkušeností nastává občas problém s oplášťováním. Je to přece jen pouze vrstva laku (polyuretanu), která zejména v rozích někdy praská. Tento jev není až tak častý a pozorujeme jej zvláště u novostaveb, kde si střešní konstrukce ještě "sedá", ale pokud se vyskytne, tak jsou zbytečné problémy a komplikace. Výrobci FAKRO i VELUX k těmto reklamacím přistupují vstřícně, ale určitě platí, že je lépe reklamacím zcela předcházet. Co se plastových oken týká proto již několik let našim zákazníkům doporučujeme střešní okna celoplastová. Na trhu je několik výrobců plastových (nikoli oplastovaných) střešních oken. Nejčastěji zákazníkům radíme koupi střešních oken Toso: http://www.toso.cz/plastova-stresni-okna-toso-s-mi kroventilaci-a24 Máme s nima výborné zkušenosti co se dodacích lhůt týká a hlavně jsou s zákazníci s okny Toso spokojení a není třeba řešit žádné reklamace, jako je tomu u jiných výrobců, kteří dodávají okna jen poplastovaná.

Papoušek

Co se týče reklamací od Veluxu, za posledních 5 let byla reklamace na rozštípnutý rám, který byl již z výroby, pak při balení sponka poškodila falc u rámu okna. Výměna ještě před instalací za jiné okno.

Chápu Vás, že nabízíte to, co montujete. Spíše poraďte jako odborník, hodnoty které musí mít kvalitní okno, popřípadě doporučtě přímo typ.