Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Střešní okna

Zdravím, řeším podkroví a sháním střešní okna.
Můžete mi prosím někdo na základě vlastní dobré zkušenosti doporučit výrobce či prodejce střešních oken? Nebo nadruhou stranu může mě proím někdo varovat na které obchodníky si dávat pozor?
Předem děkuji

Po mé zkušenosti s dřevěnýmy okny Fenestra bych tuto značku nikomu nedoporučil.
Na oknech se zevnitř dělala až 1 cm námraza při venkovní teplotě pod -8°C. Při 0°C se celé okno zevnitř rosilo a voda stékaka po okně na sádrokarton a někdy až na plovoucí podlahu. Bohužel dům jsem s těmito okny už koupil. Před měsícem jsem měnil dřevné Fenestry (montované před osmi lety) za plastová Rota s přídavným zateplením rámu. Při výměně firma zjistila, že izolace je provedená dobře (čeho jsme se nejvíc báli) a za problémy sojí nekvalitní okna Fenestra. Nedoporučuji na oknech šetřit.
Dřevěné bych si už nikdy nedal. V každém případě se musí u každého výrobce obnovovat po určité době nátěry. Každé dřevěné okno v dolní části na rozhraní zasklení a rámu začně degradovat.Kvůli kondenzaci páry, teré se nevyhnete u každého okna. Prošel jsem všechny známé, kteří mají střešní okna různých značek a toto se vyskytuje vždy, i když většinou jen minimálně.
Doporučil bych tedy plastová okna od Roto. Už jen z toho, že se nemusí po pár letech renovovat, jsou dle mého názoru jedny z nejlepších, dávají na okna 15 let záruku a i vzhledově vypadají dobře.

Dobrý den,

také jsme měly plastová střešní okna ROTO, ale rámy se nám rosily a kondens kapal na podlahu. Okna byla plastová a tak se s nimi nic nestalo, ale podlaha byla totálně zničená. Při stavbě nového domu jsme koupily plastová střešní okna Rooflite, která mají podle výrobce jako jediná komory vyplněné izolací a proto se rámy oken Rooflite nikdy nerosí. Po třech letech užívání toto můžeme skutečně potvrdit. Zatímco se nám u plastových střešních oken Roto rámy rosily, tak u Rooflite, která mají komory vyplněné izolací, jsme se s rosením rámů nesetkaly po třech letech užívání ani jednou. Pokud by jsme si měli znovu vybrat mezi Roto a Rooflite, tak zvolíme po našich zkušenostech rozhodně střešní okna Rooflite.

Čermákovi

Naprosto s Vámi souhlasím. Mám tato okna již osm let a nevím, co je to problém s námrazou, rosením, či zatékáním. Jsou skvělé i v létě v kombinaci s venkovní roletou. Mám místnost, jako dětský pokoj se třemi těmito okny a neuniká jimi ani teplo a v létě není pod střechou v místnosti žádné vedro. Víborně se odvětrávají, mají k tomu specielní otvory, aniž by člověk musel pouštět hic ze střechy otevíráním a naopak v zimě se ještěnestalo, abych při vyvětrání otevřením okna ho už poté nemohl zavřít. Jsou sice možná dražší, ale mohu jen doporučit!!!

Nás přesvědčili Roto. Sousedi už je maj dlouho a žádné problémy s nima neměli, ani my je nepozorujem a to jsem s nima rekonstruovali podkroví na starym baráku. A hlavně maj výklop, který dovolí se z okna krásně vyhlídnout (oceňuje manželka) a nepřekáží ani do prostoru.