Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prilepeni repraku na zed

Dobrý den,

budu si kupovat reprosoustsvu 5.1 a nejspíš budu mít problém s pravým zadním reprákem, který budu muset přidělat na zeď. V bytě nemohu vrtat, tak jedině ho přilepit samotný nebo přilepit menší poličku a dát ho na ní. Čím by se to dalo prosím vás takto udělat, aby při sundání třeba za pár let nezůstala špinavá omítka?
Děkuji za odpověď...

pokud repro na zeď přilepíte kvalitním lepidlem (třeba mamut), tak po jeho odstranění rozhodně špinavá omítka nezůstane...
jelikož repro nepůjde sundat a pravděpodobně utrhnete i kus omítky.

Lepší varianta je tam navrtat 1x 8mm hmoždinku a tu pak demontovat a dirku zatmelit.

Pokud se jedná o byt, tak předpokládám nějaký panelák či bytovku. V tom případě mám ale otázku - jak to bude s vibracemi z repráku, pokud bude PEVNĚ spojen s konstrukcí stavby? Myslím, že sousedé asi nebudou moc spokojení ve chvíli, kdy to začne hrát. Schůdnější asi bude nějaká polička…

Dat tam stojan ktory ide zo zeme.
Lepit nieco na stenu je nezmysel z viacerych dovodov, omietka/farba/apod na stene moc nedrzi, takze by to odpadlo a utrhlo so sebou povrchovu upravu steny. Vibrace uz boli spominane. Ked tam neni mozna policka zo zeme tak kontaktuj prenajimatela ci ti nepovoli tam navrtat par dierok, ak to je umiestnene nejak logicky tak sa pripadne mozete dohodnut na niecom co vyhovuje aj prenajimatelovi ze to tam ostane naveky aj pre neho apod.

Protože tam mám rohový gauč, jeden konec je skoro hned u balkonových dveří a druhý u dveří na chodbu, takze nikde vedle gauče to nejde... Jedině gauč trošku poposunout (opravdu málo, aby nezasahoval do balkonu) a dát tam nějaké stojánky, ale nevím jaké, gauč od zdi má cca 20cm.

Chod do bau neco kup si nejake plechy a tyc a nejaku vrtacku a pilku a nieco si vyrob :) V tvare pismena E, bez toho stredneho - . Alebo ak najdes nejaky hotovy stojan ktory ma zakladnu velku len 20cm a tycku v strede, tak ten odstup 10cm od steny potom staci. Stojanov existuje vela roznych, skus si hladat googlom neco alebo v obchodoch s hifi apod.

Ja by som sa na to nespoliehal, radiator je citlivy a rezonuje to po celom baraku hned len co na sa neho zle pozres :) Nejaky tensi stojan tam normalne pojde, neviem co riesi. Tie satelity na nejakych beznych repro su stejne len nejake prcky, to sa da postavit na akukolvek tycku s malou zakladnou :)

TV je na obrázku vpravo jak je kytka a PC... Levý zadní reprák nějak vyřeším, při nejhorším ho dám na parapet jak je i na fotce. Jde mi o pravý zadní (tím pádem blíže k fotografovi). Tam je jediná možnost ho dát na nějaký ten stojan za gauč, ale gauč už moc povysunout nemohu, protože by zasahoval do balkonu jak je vidět.

Tam jak stojí fotograf je už kuchyň, je spojená s obývákem. Jedině dát reprák na kuchyňskou linku, která je hned vedle těch dveří a nebo někde najít ten úzký stojan za gauč na internetu, ale nějak se mi to nedaří

Samozrejme staci to. V byte nejde o vykon, v byte staci aj 2x10W. Ja mam tie moje velke&tazke kvoli kvalite zvuku (hlasitost do nich pustam odhadom len tak 2x5W alebo este menej), kedze su na cele freq.spektrum tak nepotrebujem potom nutne sub, ale aj tak to neni ono (kupim si raz stlpove poriadne 20kilove :)

...Tento výčet sice mluví sám za sebe, nicméně to není vše, čím se může tato "digitální" souprava pochlubit. Disponuje totiž výkonem neuvěřitelných 500 wattů (špičkově 1000W), čímž náležitě roztancuje nejméně celou ulici. Silný subwoofer o výkonu 165 wattů však není to nejdůležitější. Díky pěti satelitům o celkovém maximálním výkonu 335 wattů poskytuje vynikající parametry při jakékoliv hlasitosti a podává vynikající úroveň reprodukce na celém frekvenčním rozsahu...

Zvukovým puristům teď nejspíš hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Pokud si chceš pořídit takovou vynikající reprosoustavu, tak to chce i odpovídající místnost a ne kamrlík co když se chceš na gauči otočit na druhý bok, tak kvůli tomu musíš jít do předsíně. Myslím že je jedno, kam ty repráčky vrzneš.

Nevychutnáš,bohužel,co já mám zkušenosti,tak zvukové efekty jsou mnohonásobně dynamičtější,než zejména český zahuhlaný dabing. Budeš si filmy vychutnávat s ovladačem hlasitosti v ruce. Jestli je v sousedství někdo prudší nátura,tak si vyhlížej raději sluchátka.

Bohužel, připadá mi, že výrobci filmů jsou debilové snad úplně všichni. Efekty vítězí nad dialogy. Pokud si přehrávám 5.1 film ve 2.0, tak z mluveného slova neslyším skoro nic ani v originálním znění, protože pokud si vyhulím dialogy, tak ohluchnu až tam něco bouchne :-|
Kompresor dynamiky nevlastním. Přehrávač sice nějaký má, ale je to jak zvuk ze staré VHSky po desáté kopii :-(

na 2.0 ti to ale nieco musi spravne downmixovat, ptz rec je prevazne na strednom repre a musi sa to downmixovat na L a R ak nemas stredny. Mne to mixuje receiver dobre aj do 2.0 (ked vypnem ten downmix tak nepocujem z reci skoro vobec nic, takze nieco to robi) ale stejne je to u niektorych filmov debilne ta dynamika.