Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schodiště - jak interpretovat normu

Zdravím všechny. Po postech o sřeše z úplně jiného soudku. Dávam dokupy schody. Opět jsem, jako obvykle omezen dispozičně, jinak bych pro splnení veškerých současných norem musel ted dům postavit asi znovu.

Mám prostor pro schodiště o šířce 85cm (já vim, norma dává minimum 90, ale to fakt nejde) a potřebuju, aby schodiště nahoře ústilo ne rovně, ale kolmo doleva. A s rotací schodiště souvisí můj dotaz.

Norma udává minimální šířku v nejužším místě stupně 13cm. Mám tomu rozumět tak, že rotace kolem osy otáčení musí být řešena tak. že i u kraje schodu bude oněch 13cm?

Díky moc

JR.

Norma, konkrétně pod bodem 5.2.4 zná pojem zvláštní stupeň. Definice:"Stupeň, jehož přední hrana i hrana následujicího stupně jsou např. zalomené (viz obr..) apod.

Takže tam bych problém neviděl. V obrázku je i nejmenší příspustná šířka stupně 130mm (tu mám dodrženou) a měřením na výstupní čáře jsem zjistil, že šířka stupně není menší než 21cm, tedy všechny podmínky, které norma uvádí plním. Nevidím tedy důvod, proč by to nemělo být zkolaudováno.