Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ošetření stromu

Netuší někdo, jaký je správný postup při poškození (odloupnutí) kůry z urostlého smrku? Bagr při výkopových pracích nechtíc strhl lžíci kůru ze vrostlého smrku a nerad bych, aby ten strom časem odumřel, protože je to pěkně rostlý strom. Zajímal by mě proto postup, jak místo cca. 30x20cm po chybějící kůře správně ošetřit. Tuším, že je potřeba to něčím natřít, ale už nevím konkrétně čím a zda se musí nejdříve nějak to poškozené místo upravit, třeba drátěným kartáčem, aby se ten nátěr dostal dobře do "živé" části stromu. Nerad bych špatným ošetřením udělal více škody než užitku, proto se chci raději nejdříve informovat, zda s tím má někdo zkušenosti.

Kdysi kdesi mi jeden starý (už tehdy, dnes je na pravdě Boží) učitel rostlinné výroby (a přidruženě sadovnictví) z jedné nejmenované zemědělky prozradil, že takhle poraněný strom se dá zachránit, když se "zabandážuje" třeba starou duší z pneumatiky, a pořádně stáhne jako obinadlem. Ono si to pod tím "obvazem" vytvoří nové lýko - takhle jsme zachraňovali stromy ve výbězích po okusu od koní…